Spis treści

  Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

  Zwiększanie sprzedaży w sklepie internetowym wymaga strategicznego podejścia i znajomości nowoczesnych narzędzi SEO. W naszym artykule przedstawiamy 26 sprawdzonych metod, które mogą pomóc Twojej witrynie przyciągnąć więcej klientów i poprawić wyniki sprzedażowe. Od optymalizacji struktury sklepu, przez poprawę linkowania wewnętrznego, po wykorzystanie wideo – te techniki otwierają drzwi do lepszego pozycjonowania i zwiększonej widoczności w sieci. Zapraszamy do dalszego czytania, aby dowiedzieć się więcej o tych kluczowych strategiach.

  26 sposobów na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym

  Chcesz zwiększać sprzedaż twoich produktów online? Przygotowaliśmy 26 aspektów, które musisz wprowadzić u siebie np. audyt SEO, UX strony głównej i innych podstron czy połączenie witryny z mediami społecznościowymi. Poznaj skuteczne sposoby na zwiększenie sprzedaży w sklepie online!

  1. Sprawdź strukturę sklepu

  Sprawdzenie struktury sklepu jest pierwszym krokiem w zwiększaniu jego sprzedaży online. Odpowiednia organizacja strony, łatwa nawigacja, i intuicyjny układ elementów mają kluczowe znaczenie dla użytkowników, co przekłada się na ich decyzje zakupowe. Zapewnienie, że struktura sklepu jest zoptymalizowana pod kątem SEO i przyjazna dla użytkownika, to fundament, na którym można budować dalsze strategie marketingowe i sprzedażowe.

  2. Popraw linkowanie wewnętrzne między podstronami twojego sklepu

  Poprawa linkowania wewnętrznego między podstronami sklepu jest kluczowa dla SEO, gdyż ułatwia wyszukiwarkom indeksowanie strony oraz poprawia nawigację dla użytkowników, co może zwiększyć czas spędzany na stronie i poprawić wskaźniki konwersji. Strategia ta polega na tworzeniu logicznych ścieżek między stronami produktów, kategorii i treści pomocniczych, co ułatwia odbiorcom odnalezienie poszukiwanych informacji i produktów.

  Aby poprawić linkowanie wewnętrzne, najpierw przeprowadź audyt strony, korzystając z narzędzi SEO, takich jak Screaming Frog czy Ahrefs, aby zidentyfikować obecne linki i potencjalne błędy. Następnie, stwórz mapę witryny, która ukaże, jak strony są ze sobą połączone. Skup się na umieszczaniu linków do powiązanych produktów, artykułów na blogu, lub kategorii w miejscach, które są naturalne dla użytkownika. Upewnij się, że anchor teksty są odpowiednie i opisowe. Regularnie aktualizuj i monitoruj te linki, aby zapewnić ich aktualność i skuteczność.

  3. Pamiętaj o dokumentacji strony

  Dokumentacja strony w np. w Excelu pozwala na efektywne zarządzanie produktami, szczególnie w kontekście tych, które zostały wycofane z oferty. Ułatwia szybką aktualizację informacji na stronie, zapewniając, że klienci zawsze mają dostęp do aktualnych danych. W takim pliku rozpisz strukturę strony, kategorie, produkty i ich frazy kluczowe, linkowanie czy content plan. To przekłada się na lepsze doświadczenie użytkownika i może zwiększyć sprzedaż, ponieważ potencjalni klienci mogą łatwiej znaleźć dostępne produkty i dojść do etapu zakupu w twoim sklepie. 

  4. Sprawdź frazy kluczowe konkurencji i dobierz odpowiednie do swoich produktów 

  Aby sprawdzić frazy kluczowe konkurencji i dobrać odpowiednie do swoich produktów, skorzystaj z narzędzi takich jak Google Keyword Planner, Ahrefs, SEMrush, czy Moz. Analizuj, na jakie słowa kluczowe rankują się strony konkurencji, a następnie zidentyfikuj te, które są najbardziej relewantne dla Twoich produktów. Skup się na frazach z wysokim wolumenem wyszukiwań i niską konkurencyjnością. Włącz te frazy do treści swojej strony, w tym opisów produktów, tytułów i meta opisów, aby poprawić widoczność i zwiększyć ruch.

  5. Zadbaj o optymalizację meta tagów w wynikach wyszukiwania

  Optymalizacja meta tagów, takich jak tytuł strony i meta opis, jest kluczowa dla pozycjonowania sklepu internetowego. Dobrze skonstruowane meta tagi mogą znacząco wpłynąć na wzrost sprzedaży w e-commerce, ponieważ poprawiają widoczność strony w wyszukiwarce. Włącz do nich frazy kluczowe, na które chcesz rankować, ale rób to w sposób naturalny i przemyślany, aby zachęcić potencjalnych klientów do kliknięcia. Pamiętaj, aby meta tagi były atrakcyjne i zwięzłe, oddające esencję oferowanych produktów lub usług.

  6.  Sprawdź URLe

  Zaprojektuj adresy URL w swoim sklepie tak, aby były intuicyjne i odzwierciedlały zawartość strony, ułatwiając zarówno wyszukiwarkom, jak i użytkownikom zrozumienie, co znajdą po przejściu. Krótkie, opisowe i zawierające słowa kluczowe adresy, takie jak /nazwa-kategorii/nazwa-produktu, mogą znacząco poprawić SEO i użytkowość witryny. Na przykład, dla sklepu z obuwiem, adres URL do strony produktowej mogłby wyglądać tak: www.twojsklep.pl/buty/meskie-sneakersy-biale.

  7. Daj się znaleźć swój sklep internetowy wyszukiwarce grafik Google 

  Jednym ze skutecznych sposobów na zwiększenie widoczności Twojego sklepu internetowego w wyszukiwarce Google, szczególnie w jej sekcji grafik, jest zoptymalizowanie tagów ALT obrazów. Włączenie do nich fraz kluczowych, które odnoszą się do poszczególnych podstron i oferowanych produktów, znacznie zwiększa szanse na to, że potencjalni klienci natrafią na Twoje produkty podczas przeglądania grafik w Google. Taka optymalizacja jest prostym, a zarazem efektywnym krokiem w kierunku lepszego pozycjonowania i zwiększenia ruchu w sklepie.

  8. Zrób audyt SEO

  Audyt SEO to kluczowy krok dla właścicieli e-sklepów, którzy chcą zwiększyć ruch w swoim sklepie i poprawić wyniki sprzedaży. Jest to proces analityczny, który ma na celu ocenę, jak dobrze Twoja strona jest dostosowana do wytycznych wyszukiwarek internetowych, co pozwala na zidentyfikowanie obszarów do optymalizacji i poprawy. Oto, jak przeprowadzić audyt SEO, krok po kroku.

  1. Analiza słów kluczowych

  Na początku audytu warto skoncentrować się na analizie słów kluczowych. Zrozumienie, jakie frazy są najczęściej używane przez potencjalnych klientów podczas wyszukiwania produktów, które oferujesz, jest fundamentem dla optymalizacji sklepu. Pozwala to na dostosowanie treści na stronie do potrzeb użytkowników i zwiększenie jej widoczności w wynikach wyszukiwania.

  2. Przegląd techniczny strony

  Kolejnym etapem jest dokładne sprawdzenie technicznego aspektu strony. W tym zakresie ważne są takie elementy, jak szybkość ładowania się strony, poprawność działania na urządzeniach mobilnych oraz prawidłowe indeksowanie przez wyszukiwarki. Problemy techniczne mogą negatywnie wpłynąć na ranking Twojego sklepu w wyszukiwarkach, dlatego ich identyfikacja i naprawa są niezbędne.

  3. Optymalizacja treści

  Analiza treści jest następnym kluczowym krokiem. W tym miejscu sprawdza się, czy treści na stronie są unikalne, odpowiednio nasycenie słowami kluczowymi i przystosowane do zainteresowań odbiorców. Treści, które są interesujące dla użytkowników, nie tylko przyciągają więcej odwiedzin, ale także zachęcają do dokonywania zakupów.

  4. Budowanie linków

  Istotną częścią audytu jest również ocena profilu linków zewnętrznych i wewnętrznych. Dobre linkowanie, zarówno do jak i z Twojej strony, może znacząco poprawić jej pozycję w wynikach wyszukiwania, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie ruchu.

  5. Analiza konkurencji

  Nie można pominąć analizy tego, jak działają Twoi konkurenci. Zrozumienie, które strategie SEO są skuteczne w Twojej branży, może dostarczyć cennych wskazówek do optymalizacji własnego e-sklepu.

  Mimo że powyższe kroki są do zrealizowania na własną rękę, posiadanie wiedzy i umiejętności SEO jest kluczowe do przeprowadzenia skutecznego audytu. Tutaj pojawia się zalecenie skorzystania z usług profesjonalnej agencji SEO. Agencje dysponują nie tylko odpowiednią wiedzą i narzędziami, ale także doświadczeniem, które pozwala na głębszą analizę i skuteczniejszą optymalizację. Zlecając audyt SEO specjalistom, zyskujesz pewność, że żaden istotny aspekt nie zostanie pominięty, a wszystkie zalecenia będą dostosowane do specyfiki Twojego e-sklepu. To inwestycja, która przynosi długoterminowe korzyści, zwiększając widoczność sklepu w internecie, ruch na stronie i w konsekwencji sprzedaż.

  9. Postaw na content marketing – blog firmowy

  W strategii wzmacniania sprzedaży w twoim sklepie, nieocenioną wartość ma content marketing realizowany poprzez blog firmowy. Prowadzenie bloga to skuteczny sposób na angażowanie swoich klientów, który przekłada się na zwiększenie ruchu w twoim sklepie. Dzięki publikacji wartościowych treści, które odpowiadają na potrzeby i pytania potencjalnych kupujących, budujesz zaufanie i pozycjonujesz się jako ekspert w swojej branży. Regularne dodawanie unikalnych artykułów, bogatych w słowa kluczowe, wspiera również SEO, poprawiając widoczność Twojego sklepu w wynikach wyszukiwania. W efekcie, blog firmowy staje się potężnym narzędziem, które nie tylko przyciąga nowych odwiedzających, ale także przekłada się na realny wzrost sprzedaży, tworząc lojalną bazę klientów.

  10. Dodaj różne metody płatności

  Dodanie różnych metod płatności w Twoim e-sklepie to sposób na zwiększenie sprzedaży. Umożliwiając klientom wybór preferowanej formy płatności, jak karty kredytowe, PayPal, przelewy bankowe czy płatności mobilne, nie tylko ulepszasz ich doświadczenie zakupowe, ale także budujesz zaufanie do marki.

  11. Umieść dane strukturalne

  Dodanie danych strukturalnych do Twojego sklepu internetowego poprawia zrozumienie zawartości przez wyszukiwarki, co przekłada się na lepsze wyświetlanie w wynikach wyszukiwania. Te precyzyjne informacje pomagają w prezentacji bogatych wyników wyszukiwania, co może zwiększyć klikalność i widoczność Twojej strony. Dzięki temu potencjalni klienci łatwiej znajdą Twoje produkty, co może prowadzić do zwiększenia ruchu na stronie i poprawy wskaźników sprzedaży.

  by dodać dane strukturalne, skorzystaj z narzędzi takich jak Google’s Structured Data Markup Helper. Wybierz typ danych, które chcesz opisać (np. produkt, opinie), a następnie oznacz elementy na swojej stronie, przypisując im odpowiednie właściwości z dostępnych schematów. Po zakończeniu, narzędzie wygeneruje kod JSON-LD, który należy umieścić w sekcji <head> na odpowiednich stronach Twojego sklepu.

  Pozycjonowanie stron SEO - kliknij tutaj!

  12. Dodaj podstronę z promocjami

  Dodanie podstrony z promocjami jest skutecznym sposobem na zwiększenie sprzedaży w Twoim sklepie. Prezentując atrakcyjne oferty, wyprzedaże i ekskluzywne rabaty na dedykowanej stronie, przyciągniesz uwagę klientów i zachęcisz ich do dokonania zakupu. Promocje nie tylko generują bezpośredni wzrost sprzedaży, ale także budują długoterminowe relacje z klientami, zachęcając ich do częstszego odwiedzania Twojej strony w poszukiwaniu nowych okazji.

  13. Złap klienta ciekawym opisem produktu

  Stworzenie ciekawego opisu produktu to pomysł, który może znacząco podnieść sprzedaż w Twoim sklepie. Dobre opisy nie tylko informują o cechach i zaletach produktu, ale też opowiadają historię, która rezonuje z emocjami i potrzebami klientów. Wykorzystaj opowiadanie historii, aby pokazać, jak produkt wpasowuje się w życie i rozwiązuje problemy odbiorców, czyniąc go nieodzownym.

  14. Sprawdź, jakie parametry Core Web Vitals ma strona Twojego sklepu

  Sprawdzenie i poprawienie parametrów Core Web Vitals Twojego sklepu internetowego to kluczowy krok w optymalizacji doświadczenia użytkownika oraz pozycjonowania strony. Core Web Vitals to zestaw wskaźników dotyczących szybkości ładowania, interaktywności i stabilności wizualnej strony, które mają bezpośredni wpływ na zadowolenie odwiedzających. Długie zdania mogą być tutaj przykładem: Zaniedbanie tych aspektów może prowadzić do niższej pozycji w wynikach wyszukiwania Google, co z kolei może mieć negatywny wpływ na ilość ruchu w Twoim sklepie, dlatego kluczowe jest regularne monitorowanie tych wskaźników oraz wprowadzanie niezbędnych optymalizacji, aby zapewnić użytkownikom płynną i przyjemną nawigację po Twojej stronie, co bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia sprzedaży.

  15. Dobry UX będzie zwiększać sprzedaż 

  Inwestycja w dobry UX (User Experience) jest kluczowa dla każdego, kto chce zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie internetowym. Projektowanie z myślą o użytkowniku nie tylko podnosi wartość twojej marki, ale także bezpośrednio przekłada się na zdolność sklepu do przyciągania i zatrzymywania uwagi klientów. Doskonale zaprojektowany interfejs, intuicyjna nawigacja oraz szybkie i bezproblemowe procesy zakupowe są podstawowymi elementami, które pomagają zwiększyć konwersję.

  Każdy element Twojego sklepu internetowego, od opisów produktów, przez zdjęcia, aż po sposób, w jaki użytkownik kończy transakcję, powinien być zoptymalizowany pod kątem zapewnienia najlepszej możliwej interakcji z użytkownikiem. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne; może zdecydować o tym, czy nowy klient zdecyduje się na zakup, czy opuści stronę. Dlatego też, zainwestowanie w profesjonalne usługi projektowania UX może mieć bezpośredni wpływ na Twoje przychody i jest inwestycją, która szybko się zwraca, poprawiając ogólne doświadczenie zakupowe klientów i budując pozytywny wizerunek Twojej marki.

  16. Dodaj opinie zadowolonych klientów 

  Dodanie opinii zadowolonych klientów do Twojego sklepu internetowego to skuteczna strategia, która może znacząco wpłynąć na decyzje zakupowe potencjalnych nabywców. Świadectwa zadowolonych użytkowników działają jak potężny dowód społeczny, budując zaufanie do Twojej marki i produktów. Klienci, widząc pozytywne recenzje innych, częściej decydują się na zakup, ponieważ opinie te obniżają ich poczucie ryzyka związanego z wyborem nieznanej im dotąd oferty.

  17. Zaktualizują mapę strony i robot.txt

  Aktualizacja mapy strony (sitemap.xml) i pliku robots.txt to ważne kroki w optymalizacji SEO, które mogą znacząco wpłynąć na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym. Poprawnie zaktualizowana mapa strony ułatwia wyszukiwarkom szybkie znalezienie i indeksowanie nowych produktów i treści, co przekłada się na lepszą widoczność w internecie i zwiększenie ruchu na stronie. Z kolei odpowiednia konfiguracja pliku robots.txt pozwala kierować roboty wyszukiwarek do najważniejszych dla sprzedaży sekcji sklepu, zapewniając skuteczniejsze indeksowanie. Dzięki tym działaniom, strona sklepu osiąga wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, co bezpośrednio prowadzi do wzrostu liczby potencjalnych klientów i zwiększenia sprzedaży

  18. Zaproponuj podobne produkty, które mogą zainteresować klienta

  Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie online, jedną z efektywnych strategii jest zastosowanie sprzedaży dodatkowej i sprzedaży krzyżowej. Polega to na proponowaniu klientom produktów, które są uzupełnieniem lub alternatywą dla tych, które już przeglądają lub zamierzają kupić. Takie podejście nie tylko podnosi wartość średniego koszyka zakupowego, ale także poprawia doświadczenie zakupowe klienta, prezentując mu produkty, które mogą spełniać jego niezdefiniowane wcześniej potrzeby.

  Zastosowanie technik sprzedaży dodatkowej zachęca klienta do zakupu akcesoriów lub produktów dodatkowych, które pasują do głównego przedmiotu zainteresowania. Na przykład, przy zakupie telefonu komórkowego można zaproponować etui ochronne, słuchawki lub dodatkową gwarancję. Natomiast sprzedaż krzyżowa polega na sugerowaniu produktów z innych kategorii, które mogą być atrakcyjne dla klienta na podstawie jego historii przeglądania lub zakupów. 

  19. Zainwestuj w link building

  Inwestycja w link building to kluczowa strategia dla każdego, kto chce zwiększyć wyniki sprzedaży w sklepie online. Poprzez skuteczne pozyskiwanie wysokiej jakości linków zwrotnych do Twojej strony, możesz znacząco poprawić pozycje wyszukiwania, co jest niezbędne, aby potencjalni klienci mogli łatwiej trafić do twojego sklepu. Wysokie pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania nie tylko zwiększa widoczność Twojej oferty, ale także buduje zaufanie wśród użytkowników, co ma bezpośredni wpływ na konwersję w sklepie.

  Link building polega na zdobywaniu linków z zewnętrznych, renomowanych stron internetowych, które kierują użytkowników do Twojego sklepu. Takie linki są interpretowane przez wyszukiwarki jako sygnały wskazujące na wartość i wiarygodność Twojej strony, co przekłada się na lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania. Efektywne strategie link buildingu obejmują tworzenie wartościowych treści, które naturalnie zachęcają do udostępniania i linkowania, partnerstwa z innymi stronami branżowymi, oraz działania PR online, które promują Twoją markę i produkty.

  20. Koniecznie dostosuj stronę do urządzeń mobilnych

  W Polsce, 75% użytkowników używa smartfona do zakupów online. Konsumenci oczekują, że będą mogli dokonywać zakupów wygodnie i bezproblemowo, niezależnie od tego, czy korzystają z komputera, tabletu, czy smartfona. To szansa na zwiększenie sprzedaży.

  Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych, znane również jako responsive web design, gwarantuje, że Twój sklep będzie się poprawnie wyświetlał i funkcjonował na każdym urządzeniu – to klucz do poprawy doświadczeń użytkowników, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie konwersji i sprzedaży. Optymalizacja mobilna obejmuje kilka kluczowych działań:

  1. Szybkość ładowania – strony mobilne muszą ładować się szybko, ponieważ użytkownicy mobilni są mniej cierpliwi. Optymalizacja obrazów, minimalizowanie kodu CSS i JavaScript może znacząco poprawić szybkość ładowania.
  2. Nawigacja – menu i przyciski powinny być łatwe do kliknięcia na małych ekranach. Rozważ użycie hamburgerowego menu, aby zaoszczędzić miejsce i zachować czytelność.
  3. Dostosowanie treści – teksty i obrazy powinny być odpowiednio skalowane, aby zapewnić czytelność bez konieczności powiększania.
  4. Formularze – formularze zakupu i kontaktowe powinny być proste w użyciu na mobilkach, z minimalną ilością pól do wypełnienia.

  Ponadto, Google stosuje indeksowanie mobilne jako pierwsze, co oznacza, że wersja mobilna Twojej strony jest brana pod uwagę w pierwszej kolejności przy określaniu pozycji w wynikach wyszukiwania – oznacza to, że strona nieprzystosowana do smartfonów może znacznie spadać w rankingach, co negatywnie wpływa na widoczność online i potencjalny ruch na stronie.

  21. Wesprzyj sprzedaż online, dzięki Google Ads

  Integracja kampanii Google Ads i Facebook Ads z tradycyjnymi działaniami SEO jest kluczowa dla zwiększenia efektywności Twojej obecności online i dynamizacji wyników sprzedażowych. Kampanie Google Ads umożliwiają natychmiastowe pojawienie się Twojej oferty na szczycie strony z wynikami wyszukiwania, co bezpośrednio przyczynia się do zwiększenia liczby odwiedzin sklepu. Jest to szczególnie ważne w przypadku nowych produktów lub promocji, gdzie szybkie dotarcie do potencjalnych kupujących może znacząco wpłynąć na efekty sprzedażowe. Z drugiej strony, Facebook Ads oferuje zaawansowane możliwości targetowania, umożliwiające dotarcie z reklamą do dokładnie sprecyzowanej grupy odbiorców, którzy są najbardziej skłonni do zakupu oferowanych przez Ciebie produktów. Dzięki temu, kampanie te stają się niezwykle efektywne w budowaniu świadomości marki i bezpośrednim przekierowywaniu zainteresowanych użytkowników do Twojego sklepu internetowego. Wykorzystanie obu tych narzędzi reklamowych w połączeniu z optymalizacją SEO tworzy silną strategię marketingową, która może znacząco przyspieszyć wzrost Twojej sprzedaży online, jednocześnie zwiększając efektywność inwestycji w marketing internetowy.

  22. Podłącz social media do twojej strony

  Łączenie Twojej witryny ecommerce z platformami społecznościowymi, w tym Facebookiem, Instagramem i Pinterestem, stanowi rewolucyjną taktykę, mającą realny wpływ na wzrost sprzedaży w internecie. Platformy te, pełne narzędzi do promowania marki, angażowania odbiorców i przyciągania ruchu bezpośrednio do Twojego sklepu online, otwierają nowe możliwości dla Twojego biznesu. Dzięki nim możesz nie tylko rozszerzyć zasięg swojej marki, ale także zbudować zaangażowaną społeczność wokół swoich produktów i usług.

  23. Używaj darmowych lub/i płatnych narzędzi analitycznych

  Darmowe narzędzia analityczne, takie jak Google Analytics 4 (GA4) czy Google Search Console (GSC), są nieocenione w procesie optymalizacji i rozwijania Twojego sklepu online. GA4, nowa generacja Google Analytics, oferuje zaawansowane możliwości śledzenia i analizy zachowań użytkowników na stronie, umożliwiając głębsze zrozumienie ich potrzeb i preferencji. Dzięki temu, możesz dostosowywać swoją ofertę i strategie marketingowe, aby lepiej odpowiadały oczekiwaniom odwiedzających, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie sprzedaży. Z kolei GSC jest kluczowym narzędziem do monitorowania stanu technicznego strony, analizy słów kluczowych, przez które użytkownicy trafiają na Twoją witrynę, oraz identyfikacji potencjalnych problemów z indeksacją. Wykorzystanie tych narzędzi pozwala na ciągłe monitorowanie i optymalizację widoczności strony w wynikach wyszukiwania, co jest niezbędne do przyciągania większej liczby potencjalnych klientów. Inwestycja w narzędzia analityczne, zarówno darmowe, jak i te zaawansowane, płatne opcje, jest inwestycją w przyszłość Twojego biznesu online, pozwalając na bazowanie decyzji na solidnych danych, a nie tylko intuicji.

  Dodatkowo, płatne narzędzia jak Senuto i Ahrefs, oferują jeszcze głębsze możliwości analizy słów kluczowych, konkurencji, a także budowania i monitorowania profilu linków zwrotnych. Senuto jest nieocenione w planowaniu i optymalizacji treści pod SEO, pozwalając na identyfikację fraz kluczowych, które mogą przyciągnąć ruch na stronę. Ahrefs, z kolei, jest potężnym narzędziem do analizy backlinków i audytu SEO, które pozwala na głębokie zrozumienie czynników wpływających na widoczność strony w internecie.

  24. Przemyśl pozycjonowanie strony na zagranicznych rynkach

  Rozszerzanie działalności e-commerce na rynki zagraniczne to szansa na większą sprzedaż i ekspansję marki. Jednak, aby odnieść sukces, kluczowe jest przemyślane pozycjonowanie sklepu internetowego na tych rynkach. Oznacza to nie tylko tłumaczenie treści na języki docelowe, ale także dostosowanie strategii SEO do specyfik lokalnych wyszukiwarek i preferencji użytkowników.

  25. Optymalizuj stronę nie tylko pod Google!

  Chociaż Google dominuje na rynku wyszukiwarek internetowych, nie należy ignorować innych platform, które mogą być źródłem cennego ruchu dla Twojego sklepu online. Optymalizacja sklepu pod kątem różnych wyszukiwarek, takich jak Bing, Yahoo, Yandex, czy Baidu, może otworzyć Twoją ofertę na nowe rynki i  pozwoli Ci zwiększyć zasięg potencjalnych klientów.

  Bing i Yahoo

  Bing, silnik wyszukiwania od Microsoftu, oraz Yahoo, korzystający z tej samej bazy danych, stanowią znaczącą część rynku wyszukiwarek w niektórych regionach i segmentach demograficznych. Optymalizacja pod Bing i Yahoo wymaga podobnych działań SEO jak dla Google, jednak warto zwrócić uwagę na nieco inne algorytmy rankingowe i zasady indeksowania. Bing Webmaster Tools to narzędzie, które może pomóc w monitorowaniu wydajności strony w tych wyszukiwarkach.

  Yandex

  Yandex jest dominującą wyszukiwarką w Rosji i ma znaczący udział w rynkach Europy Wschodniej. Dla firm kierujących swoje produkty na te rynki, optymalizacja pod Yandex jest niezbędna. Yandex kładzie duży nacisk na lokalizację i personalizację wyników wyszukiwania, więc ważne jest, aby skupić się na lokalnym SEO i dostosowaniu treści do preferencji i języka lokalnego odbiorcy.

  Baidu

  Baidu to najpopularniejsza wyszukiwarka w Chinach, gdzie Google jest ograniczony. Jeśli Twoja strategia obejmuje rynek chiński, kluczowe będzie dostosowanie strony do wymogów i preferencji Baidu. Obejmuje to użycie języka chińskiego w treściach, zoptymalizowanie strony pod kątem szybkości ładowania z chińskich serwerów oraz skupienie się na chińskich platformach społecznościowych i serwisach linkujących.

  26. Dodaj video na podstronę produktową, główną itp.

  Dodanie wideo na stronę internetową może pozytywnie wpłynąć na SEO i potencjalnie poprawić jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Wideo zwiększa czas spędzany przez użytkowników na stronie, co jest sygnałem dla wyszukiwarek, że strona dostarcza wartościowe treści. Dodatkowo, odpowiednio zoptymalizowane wideo (z uwzględnieniem tytułu, opisu i tagów zawierających słowa kluczowe) może zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania, zwłaszcza w Google Video. Wideo uatrakcyjnia także treść, co może przyczynić się do lepszych wskaźników zaangażowania i niższej stopy odrzuceń.

  Zwiększ sprzedaż w twoim sklepie internetowym z Up&More!

  Rozwijaj swój e-commerce i osiągaj lepsze wyniki sprzedażowe dzięki profesjonalnemu wsparciu agencji Up&More! Nasz zespół ekspertów SEO i marketingu cyfrowego wykorzystuje najnowsze strategie i narzędzia, aby maksymalizować widoczność Twojego sklepu w internecie, przyciągać więcej potencjalnych klientów i zwiększać konwersje.  Zacznij już dziś i sprawdź, jak możemy pomóc Ci osiągnąć sukces w e-commerce!

  Porozmawiajmy!

  Kamila Dębska
  Kamila Dębska

  She has been in marketing for 3 years. She feels most confident in the area of SEO and UX. At Up&More, as an SEO Specialist, she is in charge of increasing the visibility of our clients.