Spis treści

  Zastanawiasz się nad rozpoczęciem kariery w branży digital marketingu? A może chcesz zwiększyć swoje umiejętności i odkryć nowe możliwości reklamowania produktów i usług z wykorzystaniem kanałów online? Niezależnie od motywacji, dobrym rozwiązaniem może być podjęcie się przejścia przez kurs marketingu digital. Przygotowaliśmy praktyczne wskazówki, które pomogą wybrać Ci to najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb, a także gotową listę propozycji kursów, które warto wziąć pod uwagę.

  Co wziąć pod uwagę, wybierając kurs marketingu digital?

  Wybierając kurs z zakresu marketingu digital, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

  1. Zawartość kursu: Sprawdź, czy kurs obejmuje wszystkie te obszary marketingu digital, które Cię interesują oraz, że poziom zaawansowania jest zgodny z Twoimi aktualnymi umiejętnościami. Upewnij się, że zawiera on treści aktualne i praktyczne, które będą przydatne w codziennej pracy.
  2. Prowadzący: Dobry kurs będzie prowadzony przez ekspertów z praktycznym doświadczeniem w branży marketingu online. Sprawdź kwalifikacje i doświadczenie prowadzących kurs. Możesz to zrobić poprzez zapoznanie się z kompetencjami prowadzącego na stronie kursu, jeśli tego typu informacje zostały zapewnione, lub wykorzystując do tego portal LinkedIn. 
  3. Metody nauczania: Upewnij się, że kurs oferuje różnorodne metody nauczania, takie jak wykłady, studia przypadków, zadania praktyczne i projekty grupowe. Interaktywne materiały pomogą Ci lepiej zrozumieć i przyswoić materiał.
  4. Aktualność: Świat marketingu digital stale się zmienia, więc wybierz kurs, który oferuje najnowsze informacje i trendy w branży. Sprawdź, czy kurs regularnie aktualizuje swoje treści.
  5. Certyfikacja: Jeśli zależy Ci na uzyskaniu certyfikatu, upewnij się, że kurs oferuje akredytowaną certyfikację, która będzie uznawana przez branżę.
  6. Opinie i oceny: Przeczytaj opinie innych osób, które ukończyły ten kurs. Ich doświadczenia mogą pomóc Ci zdecydować, czy kurs spełni Twoje oczekiwania.
  7. Dostępność i elastyczność: Sprawdź, czy kurs jest dostępny online, czy też offline, i czy oferuje elastyczne godziny nauki, aby dostosować się do Twojego harmonogramu.
  8. Cena: Oczywiście, koszt kursu jest ważnym czynnikiem. Porównaj cenę kursu z jego wartością i sprawdź, czy jest ona zgodna z Twoim budżetem.
  9. Wsparcie po kursie: Czy kurs oferuje wsparcie po jego ukończeniu, na przykład w postaci dostępu do materiałów, grupy dyskusyjnej lub konsultacji z ekspertami?
  10. Referencje: Jeśli możesz, skontaktuj się z osobami, które ukończyły dany kurs i dowiedz się, jakie są ich opinie na temat jakości i użyteczności kursu.

  Zwracając uwagę na te czynniki, będziesz mógł wybrać kurs marketingu cyfrowego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i celom zawodowym.

  Lista kursów marketingu online

  Google Skillshop

  Cena: bezpłatny

  Certyfikat: tak 

  Język: angielski

  Skillshop (dawniej Academy for Ads) to kompleksowe centrum szkoleniowe stworzone z myślą o wszystkich, którzy pragną zgłębiać tajniki profesjonalnych narzędzi i rozwiązań oferowanych przez Google. Skillshop oferuje elastyczne i dostępne na żądanie szkolenia, które pozwalają zdobywać wiedzę i zwiększać swoją wartość na rynku pracy. Kursy Google Skillshop to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności w marketingu online, zdobywać nowe kwalifikacje i zwiększać swoją konkurencyjność na rynku pracy.

  Dlaczego warto wybrać kursy Google Skillshop?

  1. Wszechstronność i różnorodność:
   • Skillshop oferuje szeroki zakres kursów, które obejmują kluczowe aspekty marketingu cyfrowego, takie jak Google Ads, Google Analytics, Google My Business, Google Marketing Platform i wiele innych. Dzięki temu możesz zdobyć kompleksową wiedzę na temat narzędzi Google, które są niezbędne w codziennej pracy marketingowca.
  2. Aktualność kursów:
   • Kursy na Skillshop są regularnie aktualizowane, aby odzwierciedlać najnowsze zmiany i trendy w branży marketingu digital. Dzięki temu masz pewność, że uczysz się najbardziej aktualnych i praktycznych informacji.
  3. Elastyczność nauki:
   • Skillshop oferuje kursy na żądanie, co oznacza, że możesz uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, dostosowując tempo nauki do własnych potrzeb. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą pogodzić naukę z pracą zawodową lub innymi obowiązkami.
  4. Certyfikacja i uznanie branżowe:
   • Po ukończeniu kursów Skillshop możesz uzyskać certyfikaty, które są uznawane na całym świecie i stanowią potwierdzenie Twojej wiedzy i umiejętności. Certyfikaty te mogą znacząco zwiększyć Twoją atrakcyjność na rynku pracy.

  Akademia DIMAQ

  Cena: 1440 zł netto (kurs) + koszt egzaminu (od 200 złotych)

  Certyfikat: tak, po ukończeniu egzaminu 

  Język: polski

  Akademia DIMAQ to zaawansowany program szkoleniowy dedykowany osobom pragnącym zdobyć solidną wiedzę i umiejętności w dziedzinie marketingu digital. Szkolenia prowadzone są przez trenera z ponad 20-letnim doświadczeniem, który zdobywał praktykę w renomowanych firmach takich jak Grupa Onet-RAS Polska, Gazeta.pl (Agora S.A.), Gemius S.A., oraz IDMnet (ZPR Media Group). Trener jest ekspertem w zakresie e-marketingu, sprzedaży i umiejętności społecznych.

  Dlaczego warto wybrać kursy DIMAQ?

  1. Doświadczenie trenera:
   • Trener prowadzący szkolenia DIMAQ ma wieloletnie doświadczenie w branży, co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny oraz praktyczne podejście do nauki. Realizował szkolenia dla czołowych firm, co daje pewność, że przekaże najbardziej aktualną i przydatną wiedzę.
  2. Forma warsztatowa:
   • Szkolenia DIMAQ prowadzone są w formie warsztatów z naciskiem na praktyczne ćwiczenia. Uczestnicy pracują nad konkretnymi, realnymi przykładami i omawiają case study, co pozwala na lepsze zrozumienie i przyswojenie materiału.
  3. Interaktywne metody nauki:
   • Program szkoleniowy obejmuje interaktywne wykłady, ćwiczenia praktyczne, burze mózgów, analizy case study z rynku oraz moderowane dyskusje między uczestnikami. Taka forma zajęć angażuje uczestników i ułatwia przyswajanie wiedzy.
  4. Benefity:
   • Uczestnicy szkolenia mogą skorzystać z rabatu w wysokości 100 zł netto na egzamin DIMAQ. Osoby posiadające certyfikat DIMAQ mają prawo do 10% zniżki na to szkolenie oraz otrzymują 20 punktów recertyfikacyjnych za udział.

  eMarketing Institute

  Cena: bezpłatny

  Certyfikat: tak, po ukończeniu egzaminu 

  Język: polski

  eMarketing Institute to idealne miejsce dla początkujących, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu marketingu cyfrowego bez ponoszenia kosztów. Organizacja oferuje w pełni darmowe kursy, certyfikaty oraz ebooki, umożliwiając każdemu dostęp do cennej edukacji w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie.

  Dlaczego warto wybrać kursy eMarketing Institute?

  1. Darmowe kursy i certyfikaty:
   • Wszystkie kursy i certyfikaty są całkowicie darmowe, co daje każdemu szansę na uzyskanie certyfikatu bez żadnych opłat. To idealna opcja dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z marketingiem cyfrowym bez inwestowania pieniędzy.
  2. Kompleksowe materiały szkoleniowe:
   • Każdy program nauki obejmuje ponad 150 stron bezpłatnych materiałów szkoleniowych, które uczestnicy muszą przestudiować przed przystąpieniem do egzaminu online. Materiały te są bogate w informacje i zapewniają solidne podstawy teoretyczne.
  3. Szeroki zakres kursów i certyfikacja:
   • eMarketing Institute oferuje 10 różnych kursów z zakresu marketingu digital, obejmujących wszystkie kluczowe aspekty tej dziedziny. Każdy kurs kończy się egzaminem, po którego zdaniu uczestnicy mogą pobrać certyfikat Professional Certification.

  SchoolUP

  Cena: ustalana indywidualnie

  Certyfikat: nie

  Język: polski

  SchoolUP to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia kampanii reklamowych oraz analizy wyników w Google Ads i Google Analytics. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych ekspertów, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem i optymalizowaniem kampanii w Google Ads, dzięki czemu uczestnicy mogą liczyć na najwyższą jakość edukacji opartej na rzeczywistych doświadczeniach.

  Dlaczego warto wybrać szkolenia SchoolUP?

  1. Rzetelna wiedza i praktyka:
   • SchoolUP kładzie nacisk na praktyczne umiejętności, które są niezbędne do skutecznego prowadzenia kampanii reklamowych i analizowania ich wyników. Uczestnicy uczą się zarówno teorii, jak i praktyki, co pozwala na szybkie przyswajanie wiedzy.
  2. Doświadczeni trenerzy:
   • Szkolenia są prowadzone przez ekspertów z agencji Up&More, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży. Dzięki ich wiedzy i praktycznym wskazówkom, uczestnicy mogą nauczyć się tworzyć efektywne kampanie reklamowe i optymalizować je w czasie rzeczywistym.
  3. Indywidualne podejście:
   • W przeciwieństwie do tradycyjnych szkoleń, SchoolUP oferuje indywidualne zajęcia z trenerami. To podejście pozwala na dostosowanie programu do poziomu zaawansowania uczestnika, co jest szczególnie cenne dla osób zarówno początkujących, jak i zaawansowanych.
  4. Praktyczne umiejętności: 
   • Podczas zajęć z trenerem będziesz miał okazję optymalizować swoje kampanie i rozwiązywać realne problemy. Trener pomoże Ci w przygotowaniu, implementacji oraz optymalizacji kampanii.
  5. Kompendium wiedzy:
   • Eksperci z SchoolUP zebrali obszerne materiały edukacyjne, które stanowią solidne podstawy do nauki reklamy internetowej. Uczestnicy mogą swobodnie poruszać się po świecie marketingu online, korzystając z tych cennych zasobów.

  Podczas szkoleń SchoolUP nauczysz się pisać skuteczne teksty reklamowe i obsługiwać systemy reklamowe, takie jak Google Ads i Facebook Ads. Dowiesz się, jak stworzyć swoją pierwszą kampanię reklamową oraz jak zwiększyć liczbę konwersji. Ponadto, poznasz metody analizy danych za pomocą Google Analytics, co pozwoli Ci lepiej zrozumieć skuteczność prowadzonych kampanii.

  LinkedIn Learning

  Cena: od 99,98 zł/mies. (pierwszy miesiąc za darmo)

  Certyfikat: zależy od kursu

  Język: zależy od kursu

  LinkedIn Learning to internetowa platforma edukacyjna, która jest doskonałym narzędziem dla osób pragnących rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie marketingu cyfrowego. Dzięki bogatej ofercie kursów prowadzonych przez ekspertów, platforma umożliwia zdobywanie wiedzy z zakresu biznesu, technologii i kreatywności.

  1. Szeroka gama kursów:
   • LinkedIn Learning oferuje ponad 5000 kursów, co pozwala na znalezienie odpowiednich szkoleń dostosowanych do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkowników. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym specjalistą, znajdziesz kursy, które pomogą Ci rozwijać umiejętności w marketingu online.
  2. Spersonalizowane rekomendacje:
   • Platforma dostarcza spersonalizowane rekomendacje kursów na podstawie Twojego profilu i aktywności na LinkedIn, co pozwala na skuteczniejsze i bardziej ukierunkowane zdobywanie wiedzy.
  3. Eksperci w roli instruktorów:
   • Kursy prowadzone są przez doświadczonych profesjonalistów i ekspertów w danej dziedzinie, co gwarantuje wysoką jakość materiałów edukacyjnych oraz praktyczne podejście do nauki.
  4. Elastyczność i wygoda:
   • Kursy dostępne są online, co pozwala na naukę w dowolnym miejscu i czasie. Możesz śledzić postępy, wracać do materiałów i uczyć się we własnym tempie.
  5. Dodawanie umiejętności do profilu LinkedIn:
   • Po ukończeniu kursów możesz dodać zdobyte umiejętności i certyfikaty bezpośrednio do swojego profilu LinkedIn, co zwiększa Twoją widoczność i atrakcyjność dla potencjalnych pracodawców.

  Dlaczego warto szkolić się w zakresie marketingu digital? 

  Zdobycie umiejętności z zakresu marketingu cyfrowego zwiększa Twoją konkurencyjność na rynku pracy, otwierając drzwi do atrakcyjnych stanowisk. Kursy te oferują wszechstronność, ucząc SEO, SEM, marketingu w mediach społecznościowych, e-mail marketingu i analityki webowej, co czyni Cię wszechstronnym specjalistą. Ponadto, marketing cyfrowy jest często bardziej efektywny kosztowo niż tradycyjne metody, co pozwala osiągnąć lepszy zwrot z inwestycji. Ukończenie kursów daje także możliwość samodzielnego prowadzenia kampanii, co jest cenne dla freelancerów i właścicieli małych firm.

  Porozmawiajmy!

  Martyna Malepszy
  Martyna Malepszy

  Z Up&more związana od kwietnia 2021 roku. Na codzień zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem i optymalizacją kampanii zachęcających do instalacji aplikacji mobilnych, ale nie tylko.