Spis treści

  Tworząc reklamy na TikToku mamy wiele możliwości ich urozmaicenia. Jedną z nich jest dodanie do reklamy tzw. Interactive-add on’ów, które przyjmują różne formy i mogą nam pomóc uatrakcyjnić nasze reklamy tak, by przyciągnąć uwagę użytkowników w jeszcze bardziej skuteczny sposób. Dzisiaj porozmawiamy o konkretnym formacie tego typu urozmaicenia, a mianowicie o Display Card.

  Czym jest Display Card na TikToku?

  Display Card to jedna z opcji interaktywnych dodatków (Interactive Add-Ons), stanowiąca rodzaj nakładki pojawiającej się na reklamowym materiale wideo. Ta nakładka umożliwia wyeksponowanie kluczowych komunikatów lub lepsze przedstawienie ekskluzywnych ofert, prowadząc użytkowników bezpośrednio do określonej witryny lub strony aplikacji w sklepie. Dzięki tej funkcji, twórcy reklam mogą bardziej efektywnie angażować swoją widownię i skierować ją w pożądanym kierunku.

  Specyfikacja Display Card na TikToku

  W kontekście specyfikacji nakładki Display Card na platformie TikTok, istnieje kilka kluczowych parametrów, które warto wziąć pod uwagę. Nakładka ta pozwala bowiem na prezentację treści w sposób interaktywny i atrakcyjny dla użytkowników, jednak z pewnymi ograniczeniami technicznymi, dotyczącymi formatu i wyglądu.

  Formaty obsługiwane przez nakładkę Display Card to .jpg, .jpeg oraz .png, co daje elastyczność w wyborze grafiki do wyświetlenia. Warto zaznaczyć, że rozmiar pliku nie posiada żadnych ograniczeń, umożliwiając dostosowanie jakości obrazu do indywidualnych potrzeb.

  Jeśli chodzi o wymiary samej nakładki to rekomendowane rozmiary wynoszą 750 pikseli szerokości i 421 pikseli wysokości. Warto zauważyć, że podczas przesyłania kreacji na platformie, nie ma ograniczeń co do proporcji, co pozwala na elastyczność w tworzeniu projektów. Niemniej jednak, finalna karta wyświetlania zostanie przycięta, aby zmienić rozmiar i dopasować się do wymiarów 750 pikseli szerokości i 421 pikseli wysokości. Platforma udostępnia narzędzia w tym celu narzędzia umożliwiające przycięcie i podgląd kreacji.

  Ważne jest, aby unikać wykorzystywania przezroczystych zasobów projektowych w karcie Display Card. Choć obramowanie karty pozwala na pewną przezroczystość, to, centralna część karty nie może być przezroczysta – nie zostanie wtedy zatwierdzona. Te wytyczne są istotne w kontekście zachowania spójności i klarowności wyświetlanej treści.

  Nakładkę Display Card możesz wykorzystać do reklam z celem Auction albo Reach and Frequency.

  Specyfikacje dotyczące nakładki Display Card na TikToku skupiają się na zapewnieniu odpowiednich formatów i rozmiarów grafiki, a także na utrzymaniu czytelności i atrakcyjności treści. Przestrzeganie tych wytycznych pomoże sprawnie przejść przez proces weryfikacji kreacji oraz osiągnąć najlepsze rezultaty przy wykorzystaniu tej interaktywnej funkcji reklamowej.

  Co musisz wiedzieć o nakładce Display Card?

  Przed przystąpieniem do wykorzystania tego dodatku w swoich kampaniach na TikToku istnieje kilka kluczowych informacji, które warto wziąć pod uwagę, w celu uniknięcia niepożądanych komplikacji na późniejszych etapach wgrywania kreacji.

  • Brak możliwości wprowadzenia zmian po uruchomieniu kampanii: Warto zauważyć, że po uruchomieniu kampanii nie ma możliwości zmiany ani zastąpienia zasobów reklamowych w nakładce Display Card. Dlatego kluczowe jest dokładne przygotowanie treści przed rozpoczęciem kampanii, aby zapewnić spójność i efektywność przekazu. Skorzystaj w tym celu z wyżej wymienionych specyfikacji, by mieć pewność, że wgrana nakładka będzie bezproblemowo pokazywać się użytkownikom TikToka.
  • Używanie z reklamami In-Feed: Karty displayowe są projektowane z myślą o reklamach In-feed i nie można ich łączyć z innymi interaktywnymi dodatkami w tym samym czasie w ramach jednej kreacji. 
  • Wykorzystanie adresu URL: Adres URL wyświetlany w ramach nakładki Display Card będzie kierował użytkowników bezpośrednio na adres URL dodany do reklam. Nie ma potrzeby konfigurowania go osobno, co stanowi wygodne rozwiązanie, zapewniając przy tym spójność materiału reklamowego. 
  • Brak śledzenia stron trzecich (third party tracking): Ważne jest, aby pamiętać, że karta wyświetlania nie obsługuje kanałów śledzenia stron trzecich. Dla celów monitorowania skuteczności kampanii możemy skorzystać jedynie z dostępnych narzędzi dostarczanych bezpośrednio przez platformę reklamową TikTok Ads.

  Jak wgrać nakładkę do reklamy?

  1. Zaloguj się na swoje konto reklamowe na platformie TikTokAds.
  2. Stwórz kampanię z celem Auction lub Reach and Frequency. 
  3. Przejdź przez ustawienia kampanii – wybierz budżet, grupę docelową oraz czas trwania kampanii.
  4. W nowej grupie reklam stwórz reklamę. Wgraj materiał wideo, lub wykorzystaj format Spark Ads w celu promocji filmu już istniejącego na platformie TikTok.
  5. W sekcji “Interactive add-ons” wybierz opcję “Create” (chyba, że chcesz ponownie wykorzystać wcześniej wgraną nakładkę. Wtedy kliknij na opcję “From library” i wybierz nakładkę z biblioteki).
  6. W sekcji “Sticker” znajdź format Display Card i kliknij “Create”.
  7. Wgraj kartę Display Card wybierając odpowiedni plik z dysku swojego komputera.
  8. Wybierz moment w filmie, w którym karta wyświetli się na ekranie. Najwcześniej, gdy może się on pokazać to dwie sekundy od rozpoczęcia filmu. 
  9. Kliknij zatwierdź i… gotowe! 

  Właśnie wgrałeś nakładkę Display Card do swojej reklamy na TikToku! Możesz teraz sprawdzić, jak reklama będzie wyglądać, wybierając w panelu reklamowym opcję “preview” obok wybranej reklamy i skanując kod QR za pomocą skanera wgranego w aplikacji TikTok na swoim smartfonie. Po tym jak to zrobisz, reklama wyświetli się na stronie Dla Ciebie po przewinięciu pierwszych kilku filmów.

  Daj się przekonać!

  Wykorzystanie nakładki Display Card w reklamach na TikToku przekłada się na większą efektywność kampanii, lepsze zaangażowanie użytkowników oraz możliwość uatrakcyjnienia treści reklamowych w kreatywny sposób. To narzędzie, które doskonale odzwierciedla dynamiczny charakter mediów społecznościowych i pozwoliło już wielu markom osiągnąć pożądane cele marketingowe. Wykorzystaj tę opcję w swoich kampaniach social media, by dotrzeć do wartościowych użytkowników już dziś!

  Porozmawiajmy!

  Martyna Malepszy
  Martyna Malepszy

  Z Up&more związana od kwietnia 2021 roku. Na codzień zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem i optymalizacją kampanii zachęcających do instalacji aplikacji mobilnych, ale nie tylko.