Spis treści

  Wycena pozycjonowania - Blog Up&More

  Istnieje wiele agencji czy freelancerów, którzy oferują usługi pozycjonowania stron internetowych. W internecie znajdziemy rozbudowane cenniki dla każdego rodzaju strony lub formularze do kontaktu w celu wycenienia takiej usługi. Z której usługi SEO powinieneś skorzystać? Jaka cena za pozycjonowanie jest odpowiednia i co powinno znaleźć się w działaniach dla Twojej strony? Odpowiadamy!

  Jakie działania SEO wchodzą w skład usług pozycjonowania?

  1. Audyt SEO strony www – jest konieczny dla prawidłowej optymalizacji witryny i przygotowania strategii. Dzięki niemu możemy sprawdzić wszystkie błędy na stronie, jak wygląda content i co należy poprawić, aby przynieść jak najwyższe wyniki.

  2. Utworzenie strategii pozycjonowania  –  po otrzymaniu wytycznych z audytu strony specjaliści SEO mogą stworzyć plan działań SEO.

  3. Link building – badając działania konkurencji jesteśmy w stanie sprawdzić jakie linki musimy zdobyć, aby zdobyć lepsze pozycje. Ponadto, link building pozwala zdobyć stronie autorytet, przez który algorytm Google rankinguje witryny.

  4. Rozbudowa treści na stronie – skuteczne pozycjonowanie stron www wymaga czasami rozbudowy tekstów. Może to dotyczyć bloga, tekstów produktów lub usług, które posiada Twoja firma. Więcej informacji zwiększa jakość strony internetowej, ponieważ potencjalni klienci mogą łatwiej dotrzeć do Twojej strony. 

  5. Monitoring i raporty –  pozycjonowanie wymaga  stałego monitoringu widoczności w wyszukiwarce Google i parametrów technicznych. Dlatego w kosztach za pozycjonowanie koniecznie musza znaleźć się miesięczne raporty z wynikami.

  Ile może kosztować pozycjonowanie stron i sklepów? 

  Ceny za pozycjonowanie stron www i sklepów internetowych mogą się różnić. Wszystko zależy od ilości podstron, produktów czy rodzaju usług i branży w jakiej chcemy prowadzi sprzedaż. Jednak każda z tego rodzaju witryn musi być wyceniana indywidualnie. 

  Pozycjonowanie stron internetowych 

  Cena pozycjonowania stron może zaczynać się od 1400 zł netto na miesiąc wzwyż. Dla małej strony cena SEO nie będzie dużo większa. Jeśli witryna chciałaby mieć zasięg ogólnopolski, trzeba będzie zainwestować w pozycjonowanie więcej pieniędzy.

  Pozycjonowanie zagraniczne

  Pozycjonowanie Twojej strony internetowej na rynkach zagranicznych to już droższa sprawa. Tworzenie tekstów w innym języku i koszt linków jest o wiele droższy niż w Polsce. Dlatego pozycjonowanie zagraniczne może kosztować od 3000 zł netto wzwyż (na miesiąc).

  Pozycjonowanie sklepów internetowych e-commerce

  Optymalizacja SEO strony sklepu internetowego zależy głównie od siły konkurencji. Aby wypozycjonować stronę musimy orientować się jakie działania wybierają inne marki. Cena za pozycjonowanie wynosi od 1500 netto miesięcznie. Jednak dużą rolę w cenie odgrywa branża. Najbardziej konkurencyjnymi są: kosmetyki, ubrania, apteki itp.

  SEO za 400 zł? Tanie pozycjonowanie

  Skuteczne pozycjonowanie nie równa się taniemu pozycjonowaniu. Dlaczego 400 zł na miesięcznie za działania SEO to nie jest dobry pomysł? 

  Z każdym rokiem, rośnie złożoność wyzwań, zwłaszcza w kontekście stale ewoluujących algorytmów wyszukiwarek takich jak Google, które koncentrują się na coraz lepszym dostosowaniu do potrzeb użytkowników. To wymaga od właścicieli stron inwestycji w jakościowe treści i efektywne strategie linkowania.

  Rozważając powyższe, staje się oczywiste, że skuteczne pozycjonowanie strony za 300 zł miesięcznie to mit. Oczywiście, teoretycznie możliwe jest pracowanie nad SEO z tak ograniczonym budżetem, ale istotne jest zrozumienie, co realnie można osiągnąć za tę kwotę. Można na przykład skoncentrować się na optymalizacji strony w pierwszym miesiącu, a następnie na stopniowym zwiększaniu liczby linków. Ale czy to wystarczy, aby osiągnąć zauważalne rezultaty?

  Klienci zazwyczaj szukają lepszych wyników, dlatego nie warto oszczędzać na jakości promocji online. Jeżeli dysponujesz budżetem 300 zł, warto rozważyć samodzielne pisanie treści na blog lub inwestycję w płatne katalogi firm czy zamówienie kilku artykułów blogowych.

  Pamiętaj, że podejrzanie niskie ceny za usługi SEO mogą skrywać niską jakość i brak efektywnych rezultatów. Tanie oferty pozycjonowania często są jedynie atrakcyjnie brzmiącymi obietnicami, które w rzeczywistości nie przynoszą żadnych korzyści. Zawsze warto dokładnie analizować oferty i wybierać te, które realistycznie odpowiadają Twoim potrzebom i możliwościom.

  Cena pozycjonowania za efekt – gdzie jest haczyk?

  W przypadku ceny pozycjonowania za efekt, warto zastanowić się, gdzie może tkwić haczyk. Nie ma potrzeby przekonywać nikogo do zalet tego podejścia, ale istnieją pewne aspekty, które warto uwzględnić. Warto zrozumieć, że choć pozycjonowanie organiczne może być długotrwałe, to płatność za efekty może wiązać się z kilkoma potencjalnymi problemami.

  Pierwszym ważnym punktem jest definicja wyników. Trzeba jasno określić, co uważamy za osiągnięcie efektów. Czy są to pozycje w wynikach wyszukiwania dla określonych słów kluczowych, liczba odwiedzin czy inny parametr? Warto mieć pewność, że obie strony rozumieją, co jest mierzalnym wynikiem.

  Kolejną kwestią jest ryzyko. Choć płatność za efekty może wydawać się atrakcyjna, istnieje ryzyko, że nie osiągniemy oczekiwanych wyników. Nie zawsze kontrolujemy wszystkie czynniki wpływające na wyniki SEO, takie jak algorytmy wyszukiwarek czy konkurencja, co może prowadzić do braku efektów.

  Dodatkowo, koszty takiego podejścia mogą być wyższe niż w tradycyjnych umowach SEO. Agencje często uwzględniają ryzyko i mogą ustalać wyższe ceny, aby zrekompensować potencjalne straty.

  Ostatnim ważnym aspektem jest kontrola nad wynikami. W modelu płatności za efekty, agencja może skupić się na krótkoterminowych celach, które przynoszą szybkie wyniki, ale niekoniecznie są zgodne z długoterminowymi strategiami. To może prowadzić do niezrównoważonego podejścia do pozycjonowania.

  Dlaczego cennik pozycjonowania stron internetowych nie ma sensu?

  Cennik pozycjonowania stron internetowych nie ma sensu z kilku powodów, zwłaszcza gdy rozważamy złożoność i indywidualne potrzeby każdej strony. Po pierwsze, pakietów pozycjonowania stron często nie można zastosować uniwersalnie do każdej strony w Google, ponieważ każda strona internetowa ma unikalne potrzeby i wymagania. Agencja SEO musi dostosować swoje działania do specyfiki i celów twojej strony internetowej.

  Po drugie, widoczność strony w wynikach wyszukiwania jest wynikiem wielu czynników, które są ciągle zmienne, co sprawia, że taki sam koszt SEO dla każdej strony jest trudny do ustalenia. Każda strona, czy to sklepu lub strony informacyjnej, wymaga indywidualnej analizy i strategii, co wpływa na wycenę usług SEO.

  Stąd, próba ustalenia jednolitego cennika dla usług SEO może prowadzić do nieskutecznych strategii i niewystarczających rezultatów dla konkretnych stron. Zamiast tego, lepszym podejściem jest indywidualna wycena bazująca na specyfice danej strony internetowej.

  Jak powinna wyglądać rzetelna wycena pozycjonowania?

  Rzetelna wycena pozycjonowania jest kluczowa dla zapewnienia skuteczności i efektywności działań SEO. Aby w pełni zrozumieć koszt pozycjonowania stron internetowych, konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej analizy strony. Ta analiza powinna obejmować nie tylko ocenę i optymalizację linków do strony oraz treści strony, ale także zwracać uwagę na aspekty techniczne, takie jak szybkość ładowania strony, responsywność na różnych urządzeniach czy strukturę URL.

  Kluczowym aspektem wyceny jest także zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarkach. Specjalista SEO powinien zbadać, jakie pozycje strony w wynikach wyszukiwania są obecnie zajmowane dla najważniejszych dla biznesu frazy. Należy też uwzględnić potencjał wzrostu w wynikach wyszukiwania i zidentyfikować frazy kluczowe, które przyniosą najwięcej korzyści.

  Ważnym czynnikiem wpływającym na wycenę jest również analiza konkurencji. Zrozumienie, jakie strategie stosują konkurenci, jakie frazy wykorzystują i jakie mają pozycje w wyszukiwarce, może pomóc w skuteczniejszym planowaniu działań SEO.

  Podsumowując, rzetelna wycena pozycjonowania powinna być kompleksowa i uwzględniać wszystkie aspekty strony internetowej, od technicznych po marketingowe. Powinna także być elastyczna, aby móc dostosowywać strategie w zależności od zmieniających się algorytmów wyszukiwarek i dynamiki rynku. Tylko w ten sposób można zapewnić maksymalną skuteczność działań SEO i realne korzyści dla klienta.

  Jasna usługa i koszt pozycjonowania stron z agencją Up&More!

  W Up&More zadbamy o SEO dla Twojej strony. Wiemy jak ważne jest indywidualne podejście – jakość a nie ilość. Kiedy zgłosisz się do nas o wycenę strony www lub sklepu internetowego przygotujemy ofertę, która jasno określi miejsce Twojej witryny w Google oraz zaproponujemy jasne działania, które pozwolą ściągnąć klientów do Ciebie!

  Porozmawiajmy!

  Kamila Dębska
  Kamila Dębska

  She has been in marketing for 3 years. She feels most confident in the area of SEO and UX. At Up&More, as an SEO Specialist, she is in charge of increasing the visibility of our clients.