Spis treści

  Citation flow to wskaźnik stworzony przez Majestic do oceny “mocy” całkowitej ilości linków przychodzących bez uwzględnienia ich jakości. Wskaźnik Citation Flow jest wyrażany w skali od 1-100, gdzie wysoka wartość odpowiada dużej liczbie backlinków prowadzących do strony internetowej.

  Citation flow | Słownik SEO Up&More

  Jak działa wskaźnik Citation Flow?

  Na podstawie ilości linków przychodzących możemy określić Citation Flow. Jednak nie bierze on pod uwagę jakości jaką posiada każdy adres URL. Wskaźnik ocenia wartość linku na podstawie ilości wszystkich linków prowadzących do strony.

  Jeśli domena posiada wysoki wskaźnik Citation Flow, a linki zewnętrzne nie są wartościowe, pochodzą z niskiej jakości źródeł – to mogą negatywnie wpływać na pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

  Trust Flow vs. Citation Flow

  Między Citation Flow a Trust Flow występuje znaczna różnica. Wskaźnik Trust Flow w przeciwieństwie do Citation Flow ocenia link przez jego wartość, a nie przez ilość. Wartość linku jest jednym z ważniejszych czynników rankingowych dla Google, a wskaźnik Trust Flow pozwala nam zrozumieć czy dana domena posiada wartość.

  Jak ocenić czy strony internetowe są wartościowe?

  Podczas analizy strony www pod kątem planowania link building’u, warto wziąć pod uwagę wartości Citation Flow i Trust Flow. Za pomocą tych dwóch wskaźników możemy ocenić czy strony mają naturalny i jakościowy profil backlinków.

  W przypadku, gdy Trust Flow ma o wiele niższą wartość (na podobnym poziomie) niż wskaźnik Citation Flow, to świadczy to o bardzo dużej liczbie backlinków o niskiej jakości oraz o nienaturalnym profilu linków. Gdy masz taką różnicę wskaźników na swojej stronie internetowej, koniecznie zadbaj o wartościowe linki. Taki profil backlinków może negatywnie wpływać na pozycjonowanie strony internetowej przez ryzyko nałożenia kar od Google.

  Jeśli wskaźnik Trust Flow jest nieznacznie wyższy od wartości Citation Flow, wtedy możemy mówić o bardzo dobrej jakości backlinków.

  W przypadku, kiedy wskaźnik Citation Flow ma o wiele niższą wartość niż Trust Flow – możemy mówić o małej ilości linków przychodzących o dużej wartości.

  Wskaźnik Citation Flow a pozycjonowanie

  Roboty Google dokonują analizy strony www, aby ocenić jej wartość i ustalić jej pozycję w wynikach wyszukiwania. To jakie miejsce zajmie domena w wynikach zależy od wielu czynników. Pozycja jest oceniana na podstawie ilości linków przychodzących, ich jakości czy tworzonego contentu.

  Porozmawiajmy!

  Kamila Dębska
  Kamila Dębska

  She has been in marketing for 3 years. She feels most confident in the area of SEO and UX. At Up&More, as an SEO Specialist, she is in charge of increasing the visibility of our clients.