Spis treści

  Pozycjonowanie Anglia, UK - zobacz jak to robić!

  Rozwijając biznes na arenie międzynarodowej, kluczowym krokiem jest zapewnienie, że Twoja strona internetowa jest widoczna i atrakcyjna dla klientów na całym świecie. W tym kontekście, pozycjonowanie SEO dla rynku Wielkiej Brytanii staje się nie tylko wyzwaniem, ale i ogromną możliwością. Zobacz, jak robić pozycjonowanie zagraniczne w Anglii!

  Od czego zacząć pozycjonowanie stron internetowych w UK?  

  Rozpoczęcie procesu pozycjonowania w Anglii wymaga kilku kluczowych kroków:

  1. Analiza słów kluczowych: Rozpocznij od zrozumienia, jakie frazy są najczęściej wyszukiwane przez Twoją docelową grupę w UK. Użyj narzędzi do analizy słów kluczowych, aby zidentyfikować te, które są najbardziej relewantne dla Twojej branży i mają wysoki potencjał ruchu.
  2. Optymalizacja techniczna strony www: Upewnij się, że Twoja strona jest przyjazna dla użytkowników i wyszukiwarek. Skoncentruj się na poprawie szybkości ładowania strony, dostępności na urządzeniach mobilnych, oraz upewnij się, że struktura Twojej witryny jest logiczna i łatwa do zindeksowania przez wyszukiwarki.
  3. Stworzenie treści o wysokiej jakości: Publikuj regularnie wartościowe, unikalne i angażujące treści, które odpowiadają na potrzeby i zainteresowania Twojej brytyjskiej publiczności. Pamiętaj o zastosowaniu odpowiednich słów kluczowych w treściach.
  4. Budowanie linków: Rozpocznij działania mające na celu zdobycie wartościowych backlinków z innych renomowanych stron internetowych. To zwiększa autorytet Twojej strony w oczach Google.
  5. Dostosowanie lokalne: W kontekście brytyjskiego rynku ważne jest, aby zwrócić uwagę na lokalne SEO, co oznacza dostosowanie treści i słów kluczowych do specyfiki lokalnej publiczności, w tym regionalnych zwrotów i zwyczajów.
  6. Monitorowanie i analiza wyników: Regularnie śledź i analizuj wyniki swoich działań SEO. Narzędzia analityczne, takie jak Google Analytics, mogą pomóc Ci zrozumieć, co działa, a co wymaga poprawy.

   
  Jak dostosować swoje treści do użytkowników z UK?  

  Aby dostosować treści do użytkowników z Wielkiej Brytanii, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów:

  1. Użyj brytyjskiej odmiany języka angielskiego – Upewnij się, że treści są napisane w brytyjskiej odmianie angielskiego, z odpowiednim słownictwem, gramatyką i pisownią. To pomaga w budowaniu zaufania i lepszym zrozumieniu przez lokalną publiczność.
  2. Zrozumienie kulturowe – Wprowadź elementy odnoszące się do brytyjskiej kultury, historii, aktualnych wydarzeń i popularnych tematów. To zwiększa rezonans treści wśród brytyjskich użytkowników.
  3. Lokalizacja treści – Dostosuj swoje treści, aby odzwierciedlały lokalne specyfiki, w tym regionalne zwyczaje, święta, i wydarzenia. Używanie lokalnych przykładów i przypadków zwiększa wiarygodność i zaangażowanie.
  4. SEO zorientowane na lokalne słowa kluczowe – Skoncentruj się na słowach kluczowych, które są popularne wśród użytkowników z UK. Analizuj trendy wyszukiwania, aby lepiej zrozumieć, jakie tematy i kwestie są dla nich najbardziej interesujące.
  5. Responsywność mobilna i UX – Upewnij się, że treści są łatwe do przeglądania na urządzeniach mobilnych, które są szeroko używane w UK. Zapewnienie dobrej użyteczności i doświadczenia użytkownika (UX) jest kluczowe.
  6. Włączanie multimediów – Używaj zdjęć, wideo i grafik, które są związane z UK i odzwierciedlają lokalny kontekst. To może pomóc w wizualnym angażowaniu użytkowników.
  7. Zrozumienie lokalnych przepisów prawnych – Upewnij się, że treści są zgodne z lokalnymi przepisami, na przykład w zakresie reklamy, prywatności danych i praw autorskich.

   
  Dostosowanie treści dla Polaków mieszkających w UK

  Rozszerzanie działalności gospodarczej na brytyjski rynek nie ogranicza się jedynie do docierania z ofertą do mieszkańców tego kraju. W Wielkiej Brytanii żyje wielu Polaków, którzy w obcym środowisku często preferują produkty z Polski. Dlatego warto rozważyć strategię SEO skrojoną pod kątem tych użytkowników podczas projektowania strony internetowej. Liczni Polacy przybyli do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pracy w ostatnich latach i mimo życia na wyspach, nadal interesują się wydarzeniami z Polski. Jest to ważny aspekt do uwzględnienia podczas tworzenia treści na stronie.

  Podczas projektowania strony internetowej konieczne jest uwzględnienie faktu, że nie wszyscy Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii biegle posługują się językiem angielskim. W przypadku, gdy Twoi potencjalni klienci to osoby, które mogą mieć trudności z angielskim, warto stworzyć stronę dwujęzyczną. Pozwoli to każdemu na swobodne korzystanie z treści Twojego bloga oraz zapoznanie się ze specyfikacją oferowanych produktów. Przemyślenie tego aspektu przed rozpoczęciem działań SEO jest kluczowe. W Wielkiej Brytanii dużą wagę przykłada się do poprawności językowej, więc należy upewnić się, że teksty w języku angielskim są dobrze napisane lub przetłumaczone przez kompetentną osobę.

   
  Jaką wyszukiwarkę Brytyjczycy używają na co dzień? 

  Brytyjczycy na co dzień najczęściej korzystają z wyszukiwarki Google. Google jest globalnym liderem wśród wyszukiwarek internetowych i dominuje na rynku brytyjskim, podobnie jak w wielu innych krajach. Użytkownicy w Wielkiej Brytanii wybierają Google ze względu na jego skuteczność, szybkość oraz szeroki zakres funkcji, takich jak mapy, wiadomości, i narzędzia do przetwarzania obrazów. Pomimo że istnieją inne wyszukiwarki, takie jak Bing, Yahoo, czy DuckDuckGo, Google pozostaje najpopularniejszym wyborem wśród Brytyjczyków.

   
  Pozycjonowanie stron w UK –  jaki hosting i domena?

  Pozycjonowanie stron internetowych w Wielkiej Brytanii wymaga starannego wyboru hostingu i domeny, które mogą znacząco wpłynąć na wydajność i widoczność strony. Oto kilka kluczowych aspektów do rozważenia:

  1. Hosting w Wielkiej Brytanii – Wybór serwera hostującego w Wielkiej Brytanii może poprawić szybkość ładowania strony dla użytkowników lokalnych, co jest ważnym czynnikiem rankingowym dla wyszukiwarek. Lokalny hosting może również zapewnić lepszą optymalizację pod kątem lokalnych algorytmów wyszukiwania.
  2. Lokalna domena – Domeny z lokalnym rozszerzeniem, takie jak .uk lub .co.uk (ta jest najczęściej wybierana), mogą być korzystne dla SEO, ponieważ sygnalizują wyszukiwarkom i użytkownikom lokalną obecność i relevancję. Domeny z lokalnym rozszerzeniem są często bardziej zaufane przez lokalnych użytkowników.
  3. Szybkość i niezawodność hostingu – Wybierz hosting, który oferuje wysoką szybkość i niezawodność. Szybkość ładowania strony jest istotnym czynnikiem SEO, a niezawodny hosting zapewnia, że strona będzie stale dostępna dla użytkowników i wyszukiwarek.
  4. Wsparcie dla SSL/TLS – Upewnij się, że Twój hosting wspiera szyfrowanie SSL/TLS, co jest ważne dla bezpieczeństwa oraz pozytywnie wpływa na rankingi w wyszukiwarkach.

   Jak prowadzić linkowanie dla stron w UK?

  Osiąganie efektywnych wyników w pozycjonowaniu strony w Wielkiej Brytanii wymaga szczególnej uwagi na aspekt linkowania zewnętrznego, podobnie jak to ma miejsce w Polsce. Kluczowe jest uzyskanie backlinków z renomowanych, lokalnych stron internetowych. Umieszczanie linków do Twojej strony na witrynach o wysokiej reputacji może znacząco podnieść jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Ważne jest jednak, aby unikać stron dedykowanych wyłącznie do wymiany linków, gdyż może to skutkować penalizacją lub nawet zablokowaniem Twojej witryny przez wyszukiwarki. Zamiast tego, warto skupić się na budowaniu naturalnych i wartościowych połączeń, które będą postrzegane jako wiarygodne źródła odnośników.

  Aby skutecznie zwiększyć pozycję swojej strony w Wielkiej Brytanii, warto koncentrować się na linkowaniu zewnętrznym z wysokiej jakości, lokalnych serwisów – oto kilka praktycznych przykładów, jak to osiągnąć:

  • publikowanie gościnnych artykułów – nawiąż współpracę z popularnymi brytyjskimi blogami branżowymi lub serwisami informacyjnymi. Napisz gościnny artykuł, w którym naturalnie wpleciesz link do swojej strony. Na przykład, jeśli Twoja firma oferuje usługi finansowe, możesz napisać artykuł dla lokalnego portalu finansowego, omawiający aktualne trendy w branży.
  • współpraca z lokalnymi influencerami – znajdź influencerów w Wielkiej Brytanii, którzy pasują do profilu Twojej marki i zaproponuj współpracę. Mogą oni umieścić link do Twojej strony w swoich postach na mediach społecznościowych lub blogach, co zwiększy jej widoczność.
  • udział w lokalnych wydarzeniach branżowych – bierz udział w wydarzeniach, konferencjach lub webinarach odbywających się w Wielkiej Brytanii. Często organizatorzy umieszczają listę uczestników lub sponsorów wraz z linkami do ich stron na swojej witrynie, co może być cennym źródłem backlinków.
  • włączanie się w lokalne dyskusje online – bądź aktywny na forach internetowych i w grupach dyskusyjnych związanych z Twoją branżą w Wielkiej Brytanii. Oferując wartościowe porady i informacje, możesz naturalnie wplatać linki do Twojej strony.
  • budowanie relacji z lokalnymi mediami – nawiązuj relacje z lokalnymi redakcjami i dziennikarzami. Możesz na przykład wysłać im informacje prasowe o nowych produktach, usługach lub wydarzeniach organizowanych przez Twoją firmę, co może skutkować umieszczeniem linków do Twojej strony w artykułach.

   
  SEO z Polski na rynek UK – czy opłaca się wybrać polską agencję SEO?

  Tak, wybór polskiej agencji SEO do działań na rynku UK może być opłacalny, szczególnie ze względu na konkurencyjne ceny, doświadczenie w międzynarodowym SEO oraz zrozumienie specyfiki obu rynków.

  Z Up&More nie musisz martwić się o zawiłości brytyjskiego rynku internetowego. Nasza agencja z Polski jest gotowa dostosować Twoją witrynę do wymagań UK, pomagając Ci osiągnąć sukces. Skontaktuj się z nami, aby omówić swój projekt i dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc. Odważ się na więcej z Up&More!

  Porozmawiajmy!

  Kamila Dębska
  Kamila Dębska

  She has been in marketing for 3 years. She feels most confident in the area of SEO and UX. At Up&More, as an SEO Specialist, she is in charge of increasing the visibility of our clients.