Spis treści

  Czym jest techniczne SEO? - Blog UP&More

  Zagłębiając się w techniczne SEO, wkraczamy w świat, gdzie detale decydują o sukcesie strony internetowej. To tutaj, w ukrytych zakamarkach kodu i struktury witryny, rozgrywa się walka o lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania. Techniczne SEO to nie tylko optymalizacja, to strategiczna gra z algorytmami, mająca na celu uzyskanie jak największej klarowności i efektywności naszej strony w oczach wyszukiwarek. Poznaj, jak właściwie dostosować naszą witrynę, by stała się ona nie tylko funkcjonalna, ale i preferowana przez Google.

  Czym jest techniczne SEO?

  Techniczne SEO odnosi się do procesu optymalizacji infrastruktury i struktury strony internetowej, aby ułatwić wyszukiwarkom indeksowanie i zrozumienie treści strony. Jego głównym celem jest poprawa wydajności, dostępności i użyteczności strony w kontekście wyszukiwarek. Obejmuje to szeroki zakres działań, od optymalizacji struktury URL, poprzez zapewnienie szybkiego ładowania strony, aż po poprawę użyteczności i dostępności strony.

  Od czego zacząć pozycjonowanie techniczne strony?

  Optymalizacja techniczna strony zawsze powinna być poprzedzona przez audyt SEO, który jest przygotowany przez specjalistę SEO.  Przygotowany dokument zawiera listę elementów i błędów na stronie, które wymagają poprawy. Cykliczne tworzenie audytu to przepis na skuteczne techniczne SEO i poprawę pozycji strony w wyszukiwarce. 

  Techniczne seo – checklista

  Optymalizacja strony technicznej zawiera wiele aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę. Aby było Ci łatwiej przejść przez to, stworzyliśmy listę, dzięki której możesz sprawdzić co dzieje się w Twojej witrynie.

  Szybkość ładowania strony

  Szybkość strony jest jednym z ważniejszych aspektów pozycjonowania. Aktualnie Google bierze ją pod uwagę podczas rankingowania stron.  Czas ładowania strony zależy od jakości kodu witryny, formatu i wielkości obrazów itp. Tutaj możesz zobaczyć jakie błędy mają wpływ na szybkość strony i jak nie naprawić w ramach technicznego SEO: https://pagespeed.web.dev/

  Responsywność mobilna

  Responsywność mobilna jest kluczowa z punktu technicznego SEO przede wszystkim ze względu na politykę “Mobile-First Indexing” stosowaną przez Google. Oznacza to, że Google głównie używa wersji mobilnej strony do indeksowania i oceny jej jakości. Jeśli strona nie jest zoptymalizowana dla urządzeń mobilnych, może to negatywnie wpłynąć na jej pozycję w wynikach wyszukiwania, ponieważ Google dąży do zapewnienia najlepszego doświadczenia użytkownikom korzystającym z urządzeń mobilnych. Ponadto, ze względu na rosnącą liczbę użytkowników mobilnych, strony responsywne mają lepszą szansę na zwiększenie zaangażowania i zmniejszenie wskaźnika odrzuceń. Dlatego koniecznie sprawdź, czy Twoja strona jest dobrze dostosowana pod mobilne urządzenia.

  Struktura strony i adresów URL

  Struktura strony i adresów URL są ważne dla SEO, ponieważ pomagają wyszukiwarkom zrozumieć hierarchię i zawartość strony. Czytelne i logicznie uporządkowane adresy URL, które odzwierciedlają strukturę strony, ułatwiają indeksowanie i mogą poprawić ranking w wynikach wyszukiwania.

  Przykłady struktur stron:

  1. Struktura liniowa – Prosta i sekwencyjna, odpowiednia dla mniejszych stron, gdzie każda strona prowadzi do następnej w określonej kolejności.
  2. Struktura hierarchiczna – Podobna do drzewa z główną stroną jako korzeniem, rozgałęziająca się na podstrony i dalsze podkategorie. Jest to powszechne w sklepach internetowych i dużych portalach.
  3. Struktura sieciowa – Każda strona jest połączona z wieloma innymi, co jest typowe dla stron wikipedii, gdzie treści są mocno powiązane wewnętrznymi linkami.
  4. Struktura silosowa –  To zaawansowany sposób organizacji treści na stronie internetowej, który jest również istotny dla SEO. W tej strukturze, treść na stronie jest uporządkowana w wyraźnie zdefiniowane kategorie (silosy), które są ze sobą tematycznie spójne. Każdy silos skupia się na określonej grupie pokrewnych tematów lub słów kluczowych, tworząc głęboką, hierarchiczną strukturę.

  Adresy URL powinny być krótkie, zawierać słowa kluczowe i być zrozumiałe dla użytkowników. 

  Na przykład strona, która sprzedaje bluzy z kapturem z motywem motoryzacyjnym powinna mieć w URL słowo kluczowe pozycjonowanej na tej stronie frazy, czyli bluza z kapturem motoryzacja:

  www.domena.com/ubrania/bluza-z-kapturem-motoryzacja/

  zamiast 

  www.domena.com/category/product23564-34

  Mapa strony

  Mapa strony jest istotna w kontekście pozycjonowania strony, ponieważ ułatwia wyszukiwarkom indeksowanie i zrozumienie struktury witryny. Dzięki niej roboty indeksujące mogą łatwiej odkryć i zindeksować wszystkie kluczowe strony, co jest szczególnie ważne dla nowych lub dużych witryn z wieloma podstronami. Poprawnie zbudowana sitemapa zapewnia wyszukiwarkom informacje o hierarchii i ważności poszczególnych stron, co może pozytywnie wpłynąć na ich widoczność w wynikach wyszukiwania. Ponadto, regularne aktualizowanie mapy po dodaniu nowych treści lub zmianie istniejących pomaga utrzymać aktualność indeksu wyszukiwarki, co jest kluczowe dla efektywnego SEO.

  Aby poprawnie stworzyć mapę strony:

  1. Wybierz format: Najczęściej sitemapy są tworzone w formacie XML, ale dostępne są też formaty HTML czy TXT. XML jest preferowany przez wyszukiwarki.
  2. Zawrzyj wszystkie ważne strony: Upewnij się, że Twoja mapa strony zawiera linki do wszystkich kluczowych stron Twojej witryny. Nie ma potrzeby zawierania każdej pojedynczej strony, jeśli nie są one istotne z punktu widzenia SEO.
  3. Zaktualizuj ją regularnie: Regularnie aktualizuj mapę, zwłaszcza po dodaniu nowych treści lub usunięciu starych stron.
  4. Ogranicz liczbę linków: Dla sitemapy w formacie XML zaleca się ograniczenie liczby linków do 50,000. Dla większych witryn może być konieczne utworzenie kilku map.
  5. Zgłoś sitemap wyszukiwarkom: Po stworzeniu mapy strony zgłoś ją do Google za pomocą Google Search Console i innych wyszukiwarek, które tego wymagają.
  6. Zachowaj czytelność dla użytkowników: Jeśli tworzysz mapę  w formacie HTML, upewnij się, że jest ona łatwa do nawigacji i zrozumiała dla użytkowników.
  7. Sprawdź czytelność dla robotów wyszukiwarek: Użyj narzędzi do testowania map strony, aby upewnić się, że są one poprawnie zbudowane i czytelne dla robotów wyszukiwarek.

  Robots.txt

  Plik robots.txt jest ważny w kontekście pozycjonowania strony, ponieważ pozwala właścicielom witryn na kontrolowanie, jak roboty wyszukiwarek mają indeksować ich stronę. Poprzez określenie, które części witryny mogą być przeszukiwane, a które powinny zostać wykluczone, robots.txt pomaga optymalizować proces indeksowania i zapobiegać indeksowaniu nieistotnych lub prywatnych sekcji strony. To z kolei zapewnia, że wyszukiwarki skupiają się na najważniejszych treściach, co może pozytywnie wpływać na ranking SEO. Nieodpowiednie użycie go może jednak prowadzić do pominięcia ważnych stron przez wyszukiwarki, dlatego jego właściwa konfiguracja jest kluczowa.

  Serwer i certyfikat SSL

  Serwer i certyfikat SSL odgrywają istotną rolę w technicznym SEO z kilku powodów:

  1. Serwer:
   • Prędkość ładowania – Wydajny serwer zapewnia szybsze ładowanie strony, co jest ważnym czynnikiem rankingowym w SEO. Szybkie ładowanie poprawia również doświadczenia użytkowników.
   • Dostępność – Niezawodny serwer z wysoką dostępnością zapewnia, że strona jest ciągle dostępna dla użytkowników i robotów wyszukiwarek. Częste przestoje mogą negatywnie wpłynąć na ranking SEO.
  2. Certyfikat SSL:
   • Bezpieczeństwo i zaufanie – SSL (Secure Sockets Layer) zapewnia bezpieczne połączenie między przeglądarką użytkownika a serwerem. Strony z certyfikatem SSL są oznaczone jako “bezpieczne” przez przeglądarki, co zwiększa zaufanie użytkowników.
   • Ranking w wyszukiwarkach – Google potwierdziło, że stosowanie szyfrowania HTTPS (wymagającego certyfikatu SSL) jest sygnałem rankingowym. Strony z HTTPS mogą być preferowane w wynikach wyszukiwania nad tymi, które używają niezabezpieczonego połączenia HTTP.

  Przekierowania i tagi kanoniczne

  Aby poprawnie wykorzystać przekierowania i tagi kanoniczne w Twoim SEO, powinieneś postępować następująco:

  1. Przekierowania:
   • Stosuj przekierowania 301 (stałe) – Użyj ich, gdy trwale przenosisz lub usuwasz stronę. Przekierowania 301 przekażą większość wartości SEO do nowego adresu.
   • Używaj przekierowań 302 (tymczasowe) – Gdy strona jest tymczasowo przeniesiona. Pamiętaj, że nie przekazują one pełnej wartości SEO.
   • Unikaj łańcuchów przekierowań – Zbyt wiele przekierowań po sobie może spowolnić ładowanie strony i negatywnie wpłynąć na SEO.
   • Zapewnij poprawność techniczną – Upewnij się, że Twoje przekierowania są technicznie poprawne i nie generują błędów.
  2. Tagi kanoniczne:
   • Wskazuj preferowaną wersję URL – Używaj tagu kanonicznego (<link rel="canonical" href="http://www.przyklad.com/strona" />) do wskazywania wyszukiwarkom, która wersja duplikowanego lub podobnego URL powinna być indeksowana.
   • Zapobiegaj problemom z duplikacją treści – Pomogą Ci uniknąć problemów z duplikowanymi treściami, szczególnie na stronach z parametrami URL.
   • Stosuj na każdej wersji strony – Każda strona z potencjalnymi duplikatami powinna zawierać tag kanoniczny wskazujący na preferowany URL.
   • Bądź konsekwentny – Upewnij się, że wskazany URL kanoniczny jest spójny z treścią i meta tagami strony.

  Prawidłowe wykorzystanie przekierowań i tagów kanonicznych pozwoli Ci zachować spójność struktury Twojej witryny, zoptymalizować indeksowanie i uniknąć problemów z duplikacją treści, co pozytywnie wpłynie na Twoje SEO.

  Meta title i meta description

  Aby skutecznie zoptymalizować meta tagi pod kątem SEO zgodnie z najnowszymi wytycznymi Google, należy przestrzegać kilku kluczowych zasad:

  1. Meta Tag Title:
   • Jasny i zwięzły – Tytuł powinien jasno określać temat strony. Zaleca się, aby nie przekraczał 60 znaków, aby był wyświetlany w pełni w wynikach wyszukiwania.
   • Zawieraj frazy kluczowe – Umieść najważniejszą frazę kluczową na początku tytułu, ale unikaj nadmiernego ich stosowania. Tytuł powinien brzmieć naturalnie i być zrozumiały dla użytkowników.
  2. Meta Tag Description:
   • Atrakcyjny i opisowy – Opis powinien zachęcać do kliknięcia, jednocześnie dokładnie informując o zawartości strony. Zalecana długość to około 160 znaków.
   • Używaj fraz kluczowych – Włącz odpowiednie frazy kluczowe, ale pamiętaj, aby opis był przede wszystkim pomocny dla użytkowników.
  3. Zgodność z treścią strony – Upewnij się, że Twoje meta tagi odzwierciedlają rzeczywistą zawartość strony. Nieprawidłowe użycie meta tagów może prowadzić do złych doświadczeń użytkowników i obniżenia rankingów.
  4. Unikalność dla każdej strony – Każda strona na Twojej witrynie powinna mieć unikalny meta tag title i description, aby uniknąć problemów z duplikacją treści.

  Optymalizacja SEO obrazów

  Optymalizacja obrazów i grafik na stronie internetowej jest kluczowym elementem SEO. Aby to robić skutecznie zgodnie z najnowszymi wytycznymi Google, warto przestrzegać kilku zasad:

  Wybór odpowiedniego formatu

  • Nowoczesne formaty – Używaj nowoczesnych formatów jak WebP, które oferują lepszą kompresję przy zachowaniu jakości, co przyczynia się do szybszego ładowania strony.
  • Formaty standardowe – Jeśli nie możesz używać WebP, stosuj JPEG dla zdjęć i PNG dla grafik z przeźroczystością.

  Kompresja i optymalizacja rozmiaru

  • Kompresja bez utraty jakości – Użyj narzędzi do kompresji obrazów, które zmniejszają rozmiar  bez znaczącej utraty jakości.
  • Dostosowanie rozmiaru – Dostosuj rozmiar obrazów do wymiarów, w jakich są wyświetlane. Nadmiernie duże obrazy spowalniają ładowanie strony.

  Opisowe nazwy plików

  • Zrozumiałe i opisowe – Nazwy grafik powinny odzwierciedlać zawartość obrazu i jeśli to możliwe, zawierać odpowiednie słowa kluczowe. Na przykład, zamiast “image1.jpg”, użyj “dom-na-plazy.jpg”. W nazwie nie powinno używać się innych znaków czy pisać słów razem: “dom_na_plazy.jpg” czy “domnaplazy.jpg”.

  Atrybut alt (tekst alternatywny)

  • Opisowy i zwięzły – Użyj atrybutu alt, aby zapewnić krótki, ale dokładny opis obrazu. Tekst alternatywny jest wykorzystywany przez roboty wyszukiwarek do zrozumienia kontekstu obrazu.
  • Słowa kluczowe – Włączanie słów kluczowych w tekście alt może pomóc w SEO, ale powinny być one używane naturalnie i tylko wtedy, gdy pasują do obrazu.

  Leniwe ładowanie (lazy loading)

  • Optymalizacja ładowania – Rozważ użycie leniwego ładowania, które ładuje obrazy tylko wtedy, gdy są one widoczne na ekranie użytkownika, co pomaga przyspieszyć początkowe ładowanie strony.

  Optymalizacja dla urządzeń mobilnych

  • Responsywność – Upewnij się, że obrazy są odpowiednio wyświetlane na urządzeniach mobilnych. Można użyć technik takich jak srcset w tagach obrazów, aby serwować różne rozmiary obrazów w zależności od rozmiaru ekranu urządzenia.

  Pamiętaj, że optymalizacja obrazów to nie tylko poprawa indeksowanie strony i pozycji w wyszukiwarce, ale również zapewnienie lepszego doświadczenia użytkownikom poprzez szybsze ładowanie strony i poprawę dostępności treści.

  Dane strukturalne

  Do elementów technicznych zaliczamy także dane strukturalne. To formatowane informacje, które umożliwiają wyszukiwarkom lepsze rozumienie zawartości na Twojej stronie. Są one wykorzystywane do generowania bogatych wyników (rich snippets) w wynikach wyszukiwania, takich jak oceny gwiazdkowe, informacje o przepisach kulinarnych czy wydarzeniach. Oto jak możesz dodać dane  do swojej strony:

  1. Wybierz odpowiedni format:
   • Najczęściej używane formaty to JSON-LD, Microdata i RDFa. Google zaleca używanie JSON-LD, który jest formatem danych zapisywanym w JavaScript i umieszczanym w nagłówku strony.
  2. Zidentyfikuj odpowiedni schemat:
   • Odwiedź Schema.org, aby znaleźć odpowiednie typy schematów, które odpowiadają treściom strony. Przykłady schematów to „Article”, „Event”, „Product”, „Recipe” itp.
  3. Wypełnij dane zgodnie ze schematem:
   • Użyj zalecanych właściwości dla wybranego typu schematu, aby opisać swoją treść. Na przykład, dla schematu „Article” możesz użyć właściwości takich jak „headline”, „author”, „datePublished”.
  4. Dodaj kod do strony:
   • Dla JSON-LD: Umieść skrypt JSON-LD w sekcji <head>  strony HTML.
   • Dla Microdata i RDFa: Integruj te dane bezpośrednio z HTML strony.
  5. Testuj swoje dane strukturalne:
   • Użyj Narzędzia testującego dane strukturalne Google, aby sprawdzić, czy Twoje dane są poprawnie zaimplementowane i czy wyszukiwarki mogą je prawidłowo odczytać.
  6. Monitoruj i aktualizuj:
   • Monitoruj efektywność i poprawność danych strukturalnych. Google Search Console może dostarczać informacji o błędach w tych danych  na stronie.

  Kod błędu 404

  Obecność błędów 404 może wpłynąć na ranking strony poprzez utratę wartości przekazywanej przez linki, znanej jako „link juice”. Jest to szczególnie istotne, gdy linki z wysokiej jakości źródeł prowadzą do stron, które już nie istnieją. Taka sytuacja powoduje, że potencjalna wartość SEO tych linków jest marnowana, ponieważ linki te nie przekierowują już na aktywne, wartościowe treści. Z kolei zbyt wiele błędów 404 napotykanych przez roboty  może wpływać na proces indeksowania witryny. Wyszukiwarki mogą traktować liczne błędy 404 jako wskaźnik złego zarządzania witryną lub jej zaniedbania. W skrajnych przypadkach, jeśli większość witryny generuje błędy 404, może to skłonić roboty do oceny, że strona jest niewiarygodna lub mało wartościowa, co negatywnie odbije się na pozycjonowaniu strony w wynikach wyszukiwania.

  W kontekście technicznego SEO warto na te błędy zareagować następująco:

  • napraw linki – zidentyfikuj i napraw złamane linki wewnątrz witryny. Jeśli linki prowadzą do stron, które zostały przeniesione, zaktualizuj je, aby wskazywały na nowe URL,
  • dodaj przekierowania 301 – dla stron, które zostały trwale przeniesione lub usunięte, ustaw przekierowania 301 na najbardziej odpowiednie strony. 

  Core Web Vitals

  Core Web Vitals stały się częścią algorytmu Google w 2021 roku, co oznacza, że mają bezpośredni wpływ na ranking stron w wynikach wyszukiwania. Strony zapewniające dobre doświadczenia użytkowników, zgodnie z metrykami Core Web Vitals, są lepiej oceniane i mogą osiągać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Dlatego ważne jest, aby optymalizować te elementy na stronie, aby poprawić zarówno SEO, jak i ogólne doświadczenia użytkowników.

  Aby sprawdzić, czy strona spełnia Core Web Vitals (CWV), co jest kluczowe dla doświadczenia użytkownika i SEO, możesz skorzystać z różnych narzędzi oferowanych przez Google. Oto sposoby na sprawdzenie CWV:

  1. Page Speed Insights
   • Pozwala na analizę CWV dla dowolnego serwisu, włączając w to strony konkurencji.
   • Zapewnia szczegółowe wyniki dla różnych podstron, co jest ważne, ponieważ każda podstrona może mieć inne wyniki CWV.
   • Oferuje listę potencjalnych problemów i sugestie dotyczące ich poprawy, co może przyczynić się do skrócenia czasu ładowania strony.
  2. Google Search Console
   • Umożliwia sprawdzenie CWV tylko dla witryn, do których masz dostęp.
   • W zakładce „Ulepszenia” i raportach CWV znajdziesz informacje dotyczące poszczególnych podstron zarówno w wersji mobilnej, jak i desktopowej.
   • Raporty wskazują konkretne problemy na danej podstronie, które mogą wpływać na niezgodność z podstawowymi wskaźnikami internetowymi.
  3. Lighthouse
   • Jest narzędziem umożliwiającym testowanie CWV w trybie incognito, co zapewnia bardziej wiarygodne wyniki, niezakłócone przez osobiste ustawienia przeglądarki, takie jak wtyczki.
   • Dostarcza szczegółowych informacji o wydajności, dostępności, najlepszych praktykach i SEO strony.

  Optymalizacja ładowania JavaScript i CSS

  Optymalizacja ładowania JavaScript i CSS ma istotny wpływ na SEO, głównie poprzez skrócenie czasu ładowania strony i poprawę doświadczeń użytkowników. Szybsze ładowanie strony poprawia wskaźniki takie jak Largest Contentful Paint (LCP), które są częścią Core Web Vitals, wpływając na ranking w wyszukiwarkach. Optymalizacja obejmuje minifikację plików, usuwanie niepotrzebnego kodu, wykorzystanie asynchronicznego lub odroczonego ładowania JavaScript oraz wykorzystanie CSS krytycznego na górze strony. Wszystkie te działania przyczyniają się do szybszego renderowania strony, co jest kluczowe dla SEO.

  Duplikacje treści

  Duplikacja treści może negatywnie wpływać na SEO, ponieważ wyszukiwarki mogą mieć trudności z określeniem, która wersja treści jest najbardziej relewantna, co może rozproszyć wartość SEO pomiędzy duplikaty. Może to także prowadzić do konkurencji między podobnymi stronami w ramach tej samej witryny o pozycje w wynikach wyszukiwania.

  Aby rozwiązać problem duplikacji treści pod względem technicznym:

  1. Używaj tagów kanonicznych – wskazują wyszukiwarkom preferowaną wersję strony, pomagając uniknąć problemów z duplikowanymi treściami.
  2. Zastosuj przekierowania 301 – jeśli masz kilka stron z identyczną treścią, przekieruj je do jednej, uznanej za kanoniczną.
  3. Unikaj nadmiernego podobieństwa treści – staraj się tworzyć unikalne treści na każdej stronie www, aby unikać duplikacji.
  4. Sprawdzaj i zarządzaj duplikacją treści – regularnie używaj narzędzi do audytu SEO, aby wykrywać i zarządzać duplikowanymi treściami w witrynie.

  Wersja językowa strony

  Aby poprawnie ustawić wersję językową strony pod SEO, należy używać tagów hreflang dla każdej wersji językowej, informując wyszukiwarki o dostępnych językach i regionach, a także zoptymalizować treść pod kątem słów kluczowych dla każdego języka. Ważne jest, aby zachować spójność URL-i dla różnych wersji językowych, unikać auto-przekierowań na podstawie lokalizacji użytkownika i oferować wybór języka. Ponadto, każda wersja językowa powinna mieć właściwe linkowanie wewnętrzne oraz dostosowane metadane, takie jak tytuły i opisy meta. Takie podejście pozwoli wyszukiwarkom lepiej zrozumieć wielojęzyczną strukturę witryny i zapewnić odpowiednie doświadczenie użytkownikom poszukującym treści w ich języku.

   Na przykład, <link rel="alternate" href="http://example.com/de" hreflang="de" /> wskazuje, że dany link prowadzi do niemieckiej wersji strony.

  Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne

  Linki wewnętrzne i zewnętrzne mają znaczący wpływ na pozycjonowanie strony internetowej, ponieważ linki wewnętrzne ułatwiają wyszukiwarkom zrozumienie struktury witryny oraz rozprowadzają wartość SEO między stronami, co pomaga w określeniu ich hierarchii i znaczenia. Natomiast linki zewnętrzne, szczególnie te przychodzące z wiarygodnych źródeł, służą jako wskaźniki zaufania i autorytetu, co może znacząco podnieść autorytet i ranking strony. Jednocześnie, umiejętne linkowanie do innych autorytatywnych stron może wzbogacić treść witryny i poprawić doświadczenie użytkownika, co jest dodatkowo cenione przez wyszukiwarki.

  Dlaczego optymalizacja pod kątem technicznym jest ważna?

  Optymalizacja pod kątem technicznym jest ważna, ponieważ pozwala zadbać o to, aby wszystkie techniczne aspekty Twojej strony były zgodne z wytycznymi wyszukiwarek. Poprawnie zoptymalizowana strona technicznie ułatwia robotom Google efektywne indeksowanie i zrozumienie zawartości witryny, co jest kluczowe dla osiągnięcia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Obejmuje to takie elementy jak szybkość ładowania strony, responsywność mobilną, strukturę URL i bezpieczeństwo, które mają bezpośredni wpływ na widoczność strony w wyszukiwarkach.

  Czy SEO techniczne pomaga zoptymalizować indeksowanie?

  Tak, SEO techniczne pomaga zoptymalizować proces indeksowania strony przez wyszukiwarki. Poprzez skupienie się na technicznych aspektach witryny, takich jak poprawa struktury URL, użycie odpowiednich tagów meta, optymalizacja prędkości ładowania, poprawa użyteczności dla urządzeń mobilnych, oraz zarządzanie plikami robots.txt i sitemap.xml, SEO techniczne ułatwia robotom wyszukiwarek efektywne przeszukiwanie, indeksowanie i rozumienie zawartości strony. To z kolei może prowadzić do lepszego rankingowania w wynikach wyszukiwania.

  Porozmawiajmy!

  Kamila Dębska
  Kamila Dębska

  She has been in marketing for 3 years. She feels most confident in the area of SEO and UX. At Up&More, as an SEO Specialist, she is in charge of increasing the visibility of our clients.