Spis treści

  Jednym z głównych i najważniejszych działań pozycjonerskich jest pozyskiwanie wartościowych linków prowadzących do strony internetowej, dla której prowadzimy projekt SEO. Metod pozyskiwania linków jest wiele, od ręcznego wyszukiwania serwisów, które zgodzą się zamieścić link, po korzystanie z platform temu dedykowanych.

  whitepress-platforma-do-pozyskiwania-linkow-oraz-content-marketingu

  Jedną z takich polskich platform jest WhitePress za pomocą, którego możemy publikować linki u wielu wydawców w kilku krajach. Jednak link building to nie cały zakres tego co oferuje ten serwis – za jego pomocą można także zamawiać treści, niezależnie od tego do czego będziemy je chcieli później przeznaczyć oraz prowadzić kampanie influencer marketingu. 

  Jak pozyskiwać linki za pomocą WhitePress?

  Pozyskiwanie linków za pomocą WhitePress nie jest oczywiście darmowe, koszt każdego linku ustalany jest przez wydawcę oferującego miejsce na publikacje na swoich stronach internetowych. Koszty za zakup publikacji mogą być bardzo rożne, w zależności z jak wartościowym i poczytnym portalem mamy do czynienia. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a kończą nawet na kilku tysiącach. Wszystko zależy czego konkretnie oczekujemy od prowadzonych działań. 

  Metod zakupu publikacji poprzez WhitePress jest klika. Pierwsza z nich to po prostu dodanie w panelu naszego projektu, a następnie tekstu (o długości minimum 2000 znaków, zawierającego lead tekst i ilustrację). Tekst musi zawierać w sobie link do strony jaką podaliśmy na etapie tworzenia projektu. Następnie możemy dokonać przedpłaty na poczet naszych publikacji lub od razu przejść do wyboru serwisu, gdzie chcemy opublikować treść z linkiem.

  W module zamawiania publikacji mamy sporo różnego rodzaju parametrów, które pomogą nam dopasować odpowiadające nam serwisy internetowe. Na ten moment możemy skorzystać z ponad 50 filtrów wyszukiwania – od filtrowania po tematyce, poprzez różnego rodzaju cechy strony, aż po cenę i rodzaj publikacji. Po wyborze miejsca publikacji przechodzimy do wyboru konkretnej oferty wydawcy, a następnie do płatności. 

  Kolejną możliwością zakupu linku przez WhitePress jest po prostu wybór publikacji u wydawcy, który napisze jej treść w ramach usługi. Wtedy musimy jedynie podać co chcemy, aby zostało zawarte w takim artykule, jakie słowa kluczowe oraz jakie linki, a następnie opłacić całość w panelu. 

  Trzecim możliwym wariantem publikacji jest zakup linku u wydawcy. W ramach tej usługi zamawiamy link w już istniejących, opublikowanych artykułach. Plusem tego rozwiązania jest brak konieczności tworzenia treści, więc jest to rozwiązanie tańsze, jednak nie zawsze będziemy w stanie zamieścić link dla dokładnie takiego anchor tekstu jaki nas interesuje. 

  Zamawianie contentu poprzez platformę WhitePress

  Drugą bardzo przydatną funkcją platformy WhitePress jest możliwość zamówienia, treści jakich potrzebujemy u copywriterów działających w jej ramach. Treści opłacamy w bardzo podobny sposób jak zakup publikacji. Cena każdego stworzonego tekstu, będzie różna w zależności od tego jakie postawimy wymagania i jak dużo treści potrzebujemy. 

  Zamawiany w ten sposób content może być przez nas dowolnie wykorzystany – niekoniecznie do publikacji na portalach współpracujących z WhitePress.

  Dlaczego warto korzystać z platformy WhitePress?

  Z platformy WhitePress warto korzystać przede wszystkim dlatego, że bardzo mocno usprawnia ona link building. Proces pozyskiwania linków w jej ramach, w większości wypadków nie wymaga nawet kontaktu z wydawcą – wybieramy miejsce publikacji, opłacamy i wydawca po prostu publikuje treść z linkiem do naszej strony. 

  Takie usprawnienie całego procesu jest szczególnie ważne dla osób zajmujących się SEO profesjonalnie, brak konieczności ręcznego wyszukiwania miejsc pozyskania linków dla klientów, odejmuje wiele godzin pracy. 

  Jest także istotny przypadku publikacji na portalach zagranicznych, gdzie nie koniecznie każdy z wydawców będzie mówił w języku angielskim lub my w jego rodowitym. W ramach platformy WhitePress można publikować artykuły na portalach: brytyjskich, brazylijskich, bułgarskich, chorwackich, czeskich, duńskich, estońskich, fińskich, francuskich, niemieckich, greckich, węgierskich, włoskich, litewskich, holenderskich, norweskich, polskich, portugalskich, rumuńskich, słowackich, słoweńskich, rosyjskich, hiszpańskich, szwedzkich, tureckich i ukraińskich.

  Jakość serwisów dostępnych na platformie WhitePress

  Jakość serwisów dostępnych na platformie WhitePress jest zależna przede wszystkich od ceny jaką chcemy i możemy zapłacić za publikację. Dostępne mamy wiele serwisów, których jakość nie jest najwyższa, ale publikować możemy także na ogromnych portalach internetowych z dużych grup wydawniczych, które mogą poszczycić się imponującymi statystykami.

  Znajdziemy tutaj także wiele małych serwisów lokalnych – realnie działających, dobrej jakości, oferujących wartościowe publikacje w naprawdę dobrych cenach. Wszystko zależy od tego jaki cel chcemy osiągnąć.

  Jak dołączyć do Whitepressa?

  Kliknij na poniższy baner, utwórz konto i zacznij publikować artykuły sponsorowane.

  Porozmawiajmy!

  Adrianna Napiórkowska
  Adrianna Napiórkowska

  Posiada 11-letnie doświadczenie zawodowe, karierę rozpoczynała w agencji Emarketing Experts jako młodszy specjalista SEO. Oprócz pozycjonowania stron, zajmowała się prowadzeniem projektów marketingu 360° jako Account Manager w They.pl. Pracowała dla firm z sektora finansowego (Bank Millennium, Bank Meritum, Finai S.A.), e-commerce (np. Black Red White, Autoland, Mumla). W Up&More odpowiada między innymi za projekty SEO dla Panek Car Sharing, Amerigas, Interparking, H+H czy Autoplaza.