5 października
2017

Autor: Aleksandra Boharewicz


Content marketing a SEO

Generowanie atrakcyjnych i zachęcających treści to główny cel content marketingu, który ma przyciągnąć nowych użytkowników do twojej witryny. Mają zbudować zaufanie do ciebie i twojej marki, a w rezultacie zaowocować lepszą sprzedażą twoich produktów i usług. Może miałeś już okazję sprawdzić jak działa content marketing w praktyce, na przykład poprzez założenie bloga? Napisałeś naprawdę dobre teksty, zamieściłeś na nim schludne i ciekawe grafiki, to jednak nie przełożyło się na liczbę wyświetleń, udostępnień czy komentarzy. Co mogło być przyczyną?

Niestety prawda jest taka, że tworzenie dobrych treści to nie wszystko – warto skupić się również na innych strukturach marketingu, które pomogą ci w pozycjonowaniu bloga i dotarciu do twoich odbiorców. 9 porad jak wpłynąć  na swój content marketing stosując się zasad SEO:

  1. Pomyśl o tym, jakie słowa kluczowe będą wpisywać potencjalni klienci w wyszukiwarce, aby znaleźć twoją markę i jej produkty.
  2. Wybierz słowa kluczowe, które będą dla ciebie odpowiednie.
  3. Postaraj się aby metatitle nie przekraczał 57 znaków. W przeciwnym razie może on zostać ucięty.
  4. Zawrzyj słowa kluczowe w tytule oraz w tekstach.
  5. Jeśli jest taka możliwość, dodaj słowa kluczowe do swojej struktury URL.
  6. Unikaj duplikacji treści, które widnieją już na innych stronach.
  7. Zadbaj o optymalizację obrazów – uzupełnij atrybuty alt o słowa kluczowe.
  8. Upewnij się, że treści które linkujesz mają odpowiednie anchory w tym przypadku bardzo ważny jest wybór odpowiedniego słowa kluczowego.
  9. Przygotuj stronę responsywną do urządzeń mobilnych – Google obniża pozycje strony w wersji mobilnej jeśli nie jest odpowiednio dopasowana.
Aleksandra Boharewicz

O autorze Aleksandra Boharewicz

Miłośniczka Social Media i digital marketingu. Studiuje politologię ze specjalizacją komunikacja społeczna i PR. Mimo iż pochodzi z Mazur, uwielbia jazdę na nartach. W wolnym czasie uprawia fitness i gotuje.